אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר של ה-CDC: החיסון של מודרנה הכי יעיל במניעת אשפוזים צילום: AFP

מחקר של ה-CDC: החיסון של מודרנה הכי יעיל במניעת אשפוזים

על פי המחקר שערך המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן, החיסון של מודרנה מספק הגנה של 93% במניעת אשפוזים לעומת הגנה של 88% שמספק החיסון של פייזר ו-71% שמספק החיסון של ג'ונסון&ג'ונסון. ההבדל הגדול בין החיסונים של פייזר ומודרנה נובע מירידה ביעילות שחלה בחיסון של פייזר ארבעה חודשים אחרי קבלתו

17.09.2021, 20:40 | חדשות חוץ

החיסון נגד קורונה של מודרנה הוא היעיל ביותר במניעת אשפוזים - כך עולה ממחקר שערך המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) ושעליו דווח באתר CNN.

קראו עוד בכלכליסט:

לקריאת המחקר המלא לחצו כאן

המחקר עימת בין שלושת החיסונים שאושרו לשימוש בארה"ב - החיסון של פייזר, החיסון של מודרנה והחיסון של ג'ונסון&ג'ונסון וגילה כי החיסון של מודרנה יעיל מעט יותר מזה של פייזר "בחיים האמיתיים". 

אישה מקבלת חיסון נגד קורונה בארה"ב, רויטרס אישה מקבלת חיסון נגד קורונה בארה"ב | רויטרס אישה מקבלת חיסון נגד קורונה בארה"ב, רויטרס

על פי ממצאי המחקר, החיסון של מודרנה מספק הגנה של 93% נגד אשפוזים, החיסון של פייזר מספק הגנה של 88%, והחיסון של ג'ונסון&ג'ונסון מספק הגנה של 71%. 

המחקר של ה-CDC נערך בהשתתפות של יותר מ-3,600 מבוגרים שאושפזו בבית החולים בגלל קורונה בין החודשים מרץ ואוגוסט. 

"למרות שהנתונים בעולם האמיתי מצביעים על שונות מסוימת ברמת ההגנה שמספק החיסון, כל החיסון שאושרו על ידי ה-FDA מספקים הגנה משמעותית מפני אשפוזים עקב קורונה", נכתב בדו"ח השבועי של ה-CDC.

הצוות מצא כי ההבדל הגדול ביותר בין החיסון של מודרנה לבין החיסון של פייזר/ביוטק נובע מירידה ביעילות החיסון של פייזר שחלה כארבעה חודשים לאחר קבלתו.

"הבדלים ביעילות החיסון בין חיסון מודרנה לבין פייזר-ביונטק עשויים לנבוע מתכולת mRNA גבוהה יותר בחיסון מודרנה, הבדלים בתזמון בין המינונים (3 שבועות לפייזר-ביונטק לעומת 4 שבועות למודרנה), או מהבדלים אפשריים בין הקבוצות שקיבלו את כל אחד מהחיסונים ולא נלקחו בחשבון בניתוח", כתב הצוות..

"למנה אחת של החיסון וקטור הנגיפי של Janssen הייתה תגובה נמוכה יחסית של נוגדנים נגד SARS-CoV-2 ויעילות החיסונים נגד אשפוזים של COVID-19", הוסיפו. "הבנת ההבדלים ביעילות החיסונים לפי מוצר חיסון יכולה להנחות את הבחירות האישיות והמלצות המדיניות בנוגע למגביר חיסונים. כל החיסונים שאושרו על ידי ה- FDA או מורשים ל- COVID-19 מספקים הגנה מהותית מפני אשפוז COVID-19".

במסגרת המחקר, בחן המרכז האמריקאי לבקרת מחלות 3,689 חולים ב-21 בתי חולים ב-18 מדינות. הם גם בדקו נוגדנים בדם של 100 מתנדבים בריאים שחוסנו באחד משלושת החיסונים הזמינים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות