אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר המקוון רק מתייקר: פדקס ו-UPS מעלות תעריפי משלוחים EPA

המסחר המקוון רק מתייקר: פדקס ו-UPS מעלות תעריפי משלוחים

פדקס מסרה אתמול כי התעריפים יעלו בממוצע ב-5.9% בשנה הבאה, ולפי הצפוי מתחרתה UPS לא תפגר אחריה; הדבר משקף את התחזקותן בעת המגפה והתלות בהן בשרשראות האספקה

21.09.2021, 13:57 | חדשות חוץ

תעריפי המשלוחים עולים מהר יותר מכפי שעלו במשך עשור, ומגבירים את הלחץ על סוחרים להעלות מחירים או למצוא דרכים אחרות לקזז את העלויות הגדלות.


קראו עוד בכלכליסט:


לפי "הוול סטריט ג'ורנל", פדקס (FedEx) מסרה אתמול (ב') כי תעריפי המשלוח יעלו בממוצע ב-5.9% בשנה הבאה ברוב השירותים שהיא מספקת, וזו הפעם הראשונה זה שמונה שנים שהיא או המתחרה שלה UPS חורגות מעליות שנתיות של 4.9%. לפי ההערכות, הדבר ייקר עוד יותר את המסחר המקוון.


משאית של פדקס בניו יורק, צילום: איי אף פי משאית של פדקס בניו יורק | צילום: איי אף פי משאית של פדקס בניו יורק, צילום: איי אף פי


UPS צפויה לפרסם את העלאת התעריפים שלה לשנת 2022 בשבועות הקרובים. יש לציין כי שתי הספקיות היו צמודות זו לזו בנוגע להעלאות המחירים השנתיות שלהן מאז 2010 לפחות, כך על פי Transportation Insight, חברת ניהול ולוגיסטיקה.

ההתרחקות מעלייה שנתית של 4.9% מראה כיצד כוח התמחור עבר למובילות כמו פדקס ו-UPS, שרואות את הביקוש ליכולת המשלוח שלהן ואת הזינוק במשלוחים עד הבית במהלך מגפת הקורונה. העלייה הגבוהה מהרגיל היא גם סימן לאינפלציה המהדהדת ברחבי שרשרת האספקה העולמית.

"הספקים מאמינים בעליית מחירים באופן מפליא, בטוחים שהם מחזיקים בכל הקלפים ושיש להם את המינוף לסחוט חלק גדול יותר מהלקוחות שלהם מאי פעם", אמר טרוור אאוטמן, מנכ"ל שותף ב-Shipware, שהיא חברת ייעוץ בתחום הספנות.

פדקס ו-UPS כבר רמזו בעבר ללקוחות כי העלאת התעריפים השנתית תהיה גבוהה מבשנים קודמות. בעבר חלק מחברות אלו ניהלו משא ומתן על סעיפים לחוזים שהעלאת התעריפים השנתית שלהם תהיה בסביבות 2.5% עד 3%. כמה חברות גדולות כבר קיבלו חידושים לחוזים שלהן שיעלו ב-5%.

התעריפים החדשים של פדקס ייכנסו לתוקף ב-3 בינואר. הם יעלו בממוצע ב-5.9% עבור משלוחי פדקס אקספרס בארצות הברית ובשירותי הקרקע והמשלוחים של פדקס שנוטים יותר לעבר משלוחי מסחר אלקטרוני.

פדקס מסרה כי התעריפים הגבוהים יותר נובעים מ"סביבת ההפעלה המאתגרת", ויאפשרו לחברה להמשיך ולהשקיע ברשת שלה, כולל שיפור השירות, שמירה על הצי שלה וחידושים טכנולוגיים.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות