אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
״כל חטיבה ברפאל זוכה לפעילות בריאות משלה. זה יוצר באזז אדיר בכל החברה״ דוברות רפאל

״כל חטיבה ברפאל זוכה לפעילות בריאות משלה. זה יוצר באזז אדיר בכל החברה״

תוכנית הבריאות הארגונית של חברת רפאל כוללת מעטפת רפואית מקיפה, הרצאות וסדנאות, אבל לא פחות מכך גם התאמה וגמישות לצרכים השונים של העובדים. כתבה נוספת בסדרה ״עובדים בריא – ארגון בריא״

22.09.2021, 09:40 | כלכליסט פרויקטים

נוסדה: 1948

מס׳ עובדים: 8,500

מס׳ סניפים/מרכזים: 8

אחד האתגרים הגדולים של תוכניות בריאות ארגוניות הוא ההתאמה לניואנסים השונים של עובדים ומחלקות שונות. בחברת רפאל מערכת לחימה מתקדמות בע״מ, נמצא פתרון יצירתי לבעיה. ״החלטנו לבנות את התוכנית לפי חטיבות שונות״, מסבירה איריס הולצקן (52), מנהלת יחידת חות״ם (חווית עובד, תהליכים ותפעול מערכות אנליטיקה) בחברה. ״ראינו כאן פתח לגיבוש וגאוות יחידה, כל חטיבה כלפי עצמה וגם כלפי חוץ – והתוצאה הייתה מדהימה. יצרנו תחרויות כלל חטיבתיות עם פרסים והיה באזז אדיר בכל החברה, עם דחיפה ודרבון של כל המנהלים. זה הכניס רוח רעננה לעבודה״.

איריס הולצקן, דוברות רפאל איריס הולצקן | דוברות רפאל איריס הולצקן, דוברות רפאל

רפאל, חברה ממשלתית שעוסקת בפיתוח ובייצור של אמצעי לחימה מתקדמים, פיתחה תפיסה הוליסטית לגבי בריאות עובדיה מזה עשור. באתרי החברה המרכזיים הוקמו מרפאות ובהן מתבצעות בדיקות תקופתיות קבועות לכלל העובדים. לצד הכיסוי הרפואי, נהנים העובדים גם מכיסוי ביטוחי מקיף מעבר לזה של הביטוחים המשלימים בקופות החולים, וכן מקרן עזר הממומנת שווה בשווה בין העובדים להנהלת החברה, ומכסה שלל צרכים רפואיים נוספים ובהם תזונאים, פסיכולוגים ועוד. 

רפאל היא אחת מבין 50 חברות מובילות במשק הישראלי, שנבחרו להשתתף בפרויקט ״עובדים בריאים, ארגון בריא״ בשיתוף כלכליסט. רבות מהחברות נעזרות בחברה חיצונית שבונה עבורן תוכנית בריאות שנתית ומלווה אותן לאורך התהליך כולו. 

הפרויקט נולד במטרה לקדם את ההשקעה בבריאותם של העובדים, ולייצר סטנדרט חדש שאליו יוכלו חברות וארגונים לשאוף בעתיד. מדי שבוע יפורסם בכלכליסט פרופיל על אחת מהחברות שנבחרו.

עובדי החברה מתאמנים, דוברות רפאל עובדי החברה מתאמנים | דוברות רפאל עובדי החברה מתאמנים, דוברות רפאל

״קיבלתי אומץ לעשות דברים שלא חלמתי עליהם״

בכל הנוגע לכושר גופני, מאפשרת רפאל לעובדיה גמישות גדולה. בכל אחד מאתרי ומתקני רפאל פועל חדר כושר, ובו מתנהלים גם חוגים קבועים כמו פילאטיס ויוגה בהובלת מדריכים מקצועיים. מי שמעדיפים לקיים את הפעילות שלהם מחוץ למתקני החברה, יכולים לבחור מתוך רשימה של חדרי כושר מסובסדים בכל רחבי הארץ. 

לאורך השנה מתקיימות במתקני רפאל סדנאות והרצאות מגוונות בתחומי הבריאות, המכסות מגוון רחב של נושאים: מיינדפולנס, ניהול לחצים, ניהול זמן, אורח חיים בריא, טיפולים רגשיים ועוד. רופאים ומומחים מהשורה הראשונה מעבירים את האירועים, שהפכו פופולריים מאוד בקרב העובדים. בימים אלה מפוזרים ברחבי מרכזי החברה משקלים ממותגים, במסגרת תחרות קבוצתית לירידה במשקל בפיקוח וליווי צמוד של תזונאית. 

סיפור מעורר השראה בדיוק בהקשר הזה, קשור ביוסי (שמו המלא חסוי מטעמי ביטחון), עובד החברה בן 40, נשוי ואב לשלושה, שהגיע בשיא למשקל של 154 ק״ג. אף שחי בשלמות עם המשקל, ההחלטה לעשות שינוי הגיעה כשבנו התאכזב שלא יכול היה לשתף עמו פעולה בפעילות משותפת בחוג קפוארה. בתזמון קוסמי נפתחה קבוצת שומרי משקל בחברה. ״אמרתי לעצמי ׳כמה רע זה כבר יכול להיות׳ ונרשמתי״, הוא נזכר. כיום, עם 55 ק״ג פחות, הוא כבר משחק כדורסל עם בנו ואפילו הגשים חלום וביצע צניחה חופשית. 

לפני, צילום פרטי לפני | צילום פרטי לפני, צילום פרטי
אחרי, צילום פרטי אחרי | צילום פרטי אחרי, צילום פרטי


הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נסקר את החברות והארגונים המובילים בקידום אורח חיים בריא בישראל.

לאתר מובמנט לחצו כאן>>שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות