אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוורגרנד הודיעה כי תעמוד בתשלום הקרוב - ספק אם זה יציל אותה צילום: רויטרס

אוורגרנד הודיעה כי תעמוד בתשלום הקרוב - ספק אם זה יציל אותה

לפי העדכון שהעבירה הלילה, ענקית הנדל"ן מסין תשלם מחר את תשלומי הריבית הנדרשים על סדרות האג"ח הסיניות שלה; עדיין לא ברור אם תוכל לעמוד בתשלומים הבאים על האג"ח הדולריות - עד סוף החודש תידרש להעביר תשלומי ריבית של 131 מיליון דולר; אם הסכומים לא יועברו, תוך 30 יום תירשם לה חדלות פירעון על הסדרות הדולריות

22.09.2021, 11:34 | חדשות חוץ

חברת הנדל"ן הסינית אוורגרנד (Evergrande) הודיעה היום (ד') כי תעביר כבר מחר תשלומי ריבית על האג"ח הסיניות שלה -את ההודעה הוציאה חטיבת הנדל"ן המרכזית של הקבוצה, נגדה ריל אסטייט גרופ (Hengda Real Estate Group).  


קראו עוד בכלכליסט:


תשלום הריבית על האג"ח הנסחרות בשנזן, שמועד הפירעון שלהן בספטמבר 2025 במועד, יועבר במועד הנדרש, 23 בספטמבר. ההודעה, שעליה דווח ברויטרס, הרגיעה מעט את המשקיעים בעולם, החוששים מאד מחדלות פירעון בחברת הנדל"ן השנייה בגודלה בסין, שעלולה לטלטל את כלל המערכת הפיננסית העולמית. 

עדיין לא ברור האם אוורגרנד תעמוד בתשלומי הריבית הנדרשים עם האג"ח הדולריות שלה, כשהדד ליין הולך ומתקרב. לפי מידע של Refinitiv, תשלומי הריבית של הנגדה מסתכמים ב-232 מיליון יואן (35.88 מיליון דולר). 

 "אנחנו עדיין מנסים להבין מה המשמעות של התשלום הנוכחי מבחינת שאר החוב לבעלי האג"ח, אבל אני מניח שהם מעוניינים לייצב את השוק ולבצע תשלומי ריבית נוספים, במיוחד בהתחשב בביקורת ובבדיקות", מסר לרויטרס אדם המעורה בנושא שביקש להישאר בעילום שם. 

אוורגרנד צפויה לשלם בזמן את תשלומי האג"ח הסיניות שבידיה, אך חברת הנדל"ן לא רמזה עדיין אם תוכל לעמוד מחר בתשלום ריבית בגובה 83.5 מיליון דולר על אג"ח שמועד פירעונו במרץ 2022. החברה נדרשת לתשלום נוסף של 47.5 מיליון דולר ב-29 בספטמבר על אג"ח  לפירעון במרץ 2024. האג"חים הללו יגיעו לחדלות פירעון אם החברה לא תשלם את הריבית בתוך 30 ימים מהמועד שנקבע

מוקדם יותר השבוע דיווחו בסוכנות הידיעות בלומברג כי אוורגרנד לא עמדה בתשלומי ריבית שנקבעו ליום שני לשני בנקים. היה זה צפוי כי לא תעמוד בתשלומים אלה, לאחר שמשרד הדיור הסיני הודיע כבר בשלב מוקדם יותר כי לא תוכל לשלם בזמן. משקיעים וקובעי מדיניות ברחבי העולם ניסו להעריך את היקף הקריסה הפוטנציאלית, אך יו"ר רשות ני"ע ערך האמריקאית (SEC) גארי גנסלר טען כי השוק האמריקאי נמצא בעמדה טובה יותר לספוג טלטלה עולמית אפשרית כתוצאה מחדלות פירעון של חברה גדולה מכפי שהיה לפני המשבר הפיננסי של 2007. 

יו"ר הפד  ג'רום פאוול ככל הנראה יישאל גם הוא על הנושא ן מאוחר יותר היום, במסיבת העיתונאים שלאחר הודעת הריבית. על אף החשש מחדלות פירעון יש מי שמגדיל את הפוזיציה שלו בחודשים האחרונים. כך למשל, ענקית קרנות הגידור בלאקרוק וכן בנקי ההשקעות HSBC ו-UBS הם בין הרוכשים הגדולים ביותר של אג"ח של אוורגרנד. כך לפי נתוני מורנינגסטאר. מחזיקי אג"ח נוספים כוללים את אמונדי (Amundi), קרן ניהול הנכסים הגדולה באירופה. 

אות הרגעה אחר הגיע מצד הבנק הצרפתי BNP פאריבה שהאנליסטים שלו העריכו כי פחות מ-50 מיליארד דולר מתוך החוב של אוורגרנד העומד על 300 מיליאד דולר מומן באמצעות הלוואות בנקאיות - כך שלסקטור הבנקאות הסיני יהיה מרווח בטוח לספוג הלוואות רעילות פוטנציאליות. 


מטה אוורגרנד בשנגחאי , צילום: גטי מטה אוורגרנד בשנגחאי | צילום: גטי מטה אוורגרנד בשנגחאי , צילום: גטי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות