אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה קרה להשקעות של דיקפריו בישראל עד היום? צילום: Sony Pictures Releasing Switzerland GmbH

מה קרה להשקעות של דיקפריו בישראל עד היום?

הכוכב ההוליוודי ביצע במהלך השנים לא מעט השקעות, כמה מהן בישראל. היום דווח כי השקיע בסטייק המתורבת של אלף פארמס הישראלית

22.09.2021, 15:47 | הגר רבט

ליאונדרו דיקפריו ביצע במהלך השנים לא מעט השקעות, כמה מהן בישראל. אלא שלפחות לפי ההשקעות של הכוכב ההוליוודי בארץ - כסף לא בטוח שהוא מזרים, וגם השם לא תמיד עוזר להביא את החברה לרווחים.

לפני כעשור פורסם שדיקפריו השקיע בחברת מובלי של חוגג, שנסגרה ב-2016. החברה, שבשיאה מנתה 23 מיליון משתמשים, היתה אפליקציה שאפשרה להעלות תמונות וסרטונים, לתייג אותם לפי נושאים ומקומות ולאפשר חיפוש מבוסס נושא. אינסטגרם, שהוקמה אחריה, השתלטה על השוק, אך מובלי המשיכה להחזיק בנתח משתמשים גדול בדרום אמריקה תקופה מסוימת. מובלי גייסה 86 מיליון דולר לפני שנסגרה.

ב-2018 הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 6 מיליון שקל על ידי שני אנשי עסקים מארצות הברית נגד חוגג ואיש העסקים קנגס רקישב מקזחסטן, ששימש לפי התביעה כיו"ר מועצת המנהלים של מובלי מדיה. "הנתבעים הציגו מצגי שווא בפני התובעים ופרסמו פרסומים מטעים אודות האיתנות הפיננסית של החברה ולגבי סכומי עתק שהושקעו או יושקעו כביכול בחברה על ידי המיליארדר קרלוס סלים ושחקן הקולנוע המפורסם ליאונרדו דיקפריו לצורך פיתוח אפליקציה חדשה לשיתוף תוכן בשם מובלי על ידי מובלי ישראל", נטען. אולם "ההשקעות הגבוהות בחברה להן טענו הנתבעים היו בגובה נמוך משמעותית מזה שהוצג ופורסם במקרה הטוב ובמקרה הרע לא היו". בדצמבר 2019 משכו התובעים את התביעה טרם החל הדיון בה. 

שנה לפני כן תבע איל ההון החרדי שלמה רכניץ את חוגג ואת החברה בבית משפט בקליפורניה בטענה שדיקפריו השקיע בה רק 9.5 דולר.

ליאונרדו דיקפריו, צילום: שאטרסטוק ליאונרדו דיקפריו | צילום: שאטרסטוק ליאונרדו דיקפריו, צילום: שאטרסטוק


השקעה נוספת בישראל היתה במרץ 2018, אז קבוצת חג'ג', באמצעות החברה-הבת רג'נסי ירושלים, דיווחה כי השחקן ההוליוודי הצטרף לשותפות של 10% במלון חדש אותו מקימה החברה במרינה הרצליה, שתוכנן על ידי האדריכל דיוויד רוקוול. על פי הדיווח, דיקפריו היה אמור לסייע בשיווק ובמיתוג הפרויקט, ובתמורה יהיה זכאי לכ-10% מן הרווחים. במקרה שקיים את ההתחייבות, בעת חלוקת הרווחים ראשית ישולם לדיקפריו סכום של 2.5 מיליון דולר. לאחר מכן עוד 22.5 מיליון דולר לבעלי המניות של החברה, ולאחר מכן יתרת הרווחים, ככל שתיוותר, תחולק בין השותפים, ובהם דיקפריו, בהתאם לחלקם היחסי ברווחי החברה. נכון לעכשיו, עדיין אין רווחים לפרויקט. 

במקביל דיקפריו השקיע בעבר במספר חברות טכנולוגיה וקרנות אמריקאיות, ובהן השקעה בקרן Struck Capital  מלוס אנג'לס. השקעות נוספות של השחקן כוללות את חברת המזרנים Casper, חברת תחליף הבשר ביונד מיט, חברת היהלומים Diamond Foundry, חברת המיצים Suja Life, חברת הדיאגנוסטיקה Cue Health, חברת התוכנה Rubicon Global וחברת הדאטה סיינס Qloo. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות