אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יחויבו ב"תו ירוק" או בדיקה: מורים לא מחוסנים שיסרבו להיבדק - לא יקבלו שכר צילום: שאטרסטוק

יחויבו ב"תו ירוק" או בדיקה: מורים לא מחוסנים שיסרבו להיבדק - לא יקבלו שכר

מעלים שלב במאבק בלא-מחוסנים: לאחר שפרופ' אש אמר כי הם "מעמיסים על בתי החולים, יהיה קשה להמשיך כך", הודיעו במשרד החינוך כי מעתה צוותים יוכלו להיכנס לגנים ולבתי הספר רק אם הציגו אישור על תו ירוק או על בדיקה שלילית. "היעדרות של מסרב תחשב כהיעדרות בלתי מוצדקת"

23.09.2021, 11:20 | נינה פוקס, ynet

המלחמה בלא-מחוסנים עולה שלב: משרד החינוך הודיע כי עובד לא ייכנס למוסד חינוכי אלא אם כן הציג למנהל המוסד או למי מטעמו אישור "תו ירוק" או אישור על תוצאת בדיקה שלילית. מורים לא-מחוסנים שיסרבו לעבור בדיקה - לא יקבלו שכר.

קראו עוד בכלכליסט:

מלבד תו ירוק, צוותי החינוך יוכלו להיכנס באמצעות אישור על בדיקת קורונה מיידית, אישור מאת הגורם המחסן המעיד על כך שקיבלו מנת חיסון שלישית או אישור על תוצאה שלילית בבדיקת קורונה שבוצעה בשיטת PCR במסגרת תוכנית "מגן חינוך".

לפי המכתב שהועבר ממשרד החינוך, עובד הוראה שאינו בעל תו ירוק ומסרב להציג בדיקה שלילית, לא יוכל להיכנס למוסד החינוכי. "היעדרותו תחשב כהיעדרות שאינה מוצדקת וככזו שאינה מזכה בקבלת שכר עבודה", נכתב.

במשרד החינוך ציינו כי "אין להוציא עובד כזה לחופשה ללא תשלום, ויש לפעול בהתאם למתווה המפורט, שמטרתו לאפשר תקופת הסתגלות עם כניסתן של התקנות לתוקף, מתוך שאיפה להביא לתפקוד מיטבי של מערכת החינוך ולכך שכל עובדי ההוראה ישתלבו בעבודתם, תוך קיום הוראות התקנות".

בית ספר יסודי בת"א (ארכיון), צילום: עיריית תל אביב-יפו בית ספר יסודי בת"א (ארכיון) | צילום: עיריית תל אביב-יפו בית ספר יסודי בת"א (ארכיון), צילום: עיריית תל אביב-יפו

בריאיון לאולפן ynet הבוקר התייחס מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש למצוקת האקמו - ורמז על האפשרות לשינוי התעדוף, על רקע העלייה במספר הלא-מחוסנים המאושפזים בבתי החולים. "המצוקה היא בעיקר בצוותים רפואיים, בצוותי טיפול נמרץ. בסוף יש גבול לכמה צוותים יש, אנחנו על הקצה בעניין הזה", אמר.

"אנחנו עדיין מוצאים מקום לכולם אבל אם המספרים יעלו, נצטרך לקבל החלטות קשות", הוסיף פרופ' אש. "אנחנו לא רוצים להגיע לשם, ולכן חשוב להתחסן. התחלואה הקשה היום היא בעיקר תחלואה של לא-מחוסנים, הם מעמיסים על בתי החולים. אנחנו מטפלים במסירות בכל אחד ואחת, אבל אם המספרים יעלו, יהיה קשה להמשיך כך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות