אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת proteanTecs של יוצאי מלאנוקס גייסה 50 מיליון דולר בסבב C credit: ProteanTecs

גיוסי הון

חברת proteanTecs של יוצאי מלאנוקס גייסה 50 מיליון דולר בסבב C

הגיוס הנוכחי הוא המשך של הגיוס שבוצע באוגוסט 2020 ומביא את החברה שפיתחה טכנולוגיה לניטור מערכות אלקטרוניות לשווי גיוסים של 150 מיליון דולר. החברה החיפאית שהוקמה על ידי שי כהן (מנכ"ל), אוולין לנדמן, (CTO), ורוני אשורי (כ-COO) - ב-2017 הכפילה את שוויה בשנה האחרונה

23.09.2021, 15:30 | הגר רבט

חברת הסטארט-אפ הישראלית proteanTecs, שפיתחה טכנולוגיה לניטור מערכות אלקטרוניות, הודיעה היום (ה׳) על השלמת גיוס סבב C בהיקף של 50 מיליון דולר. הגיוס הנוכחי הוא המשך של הגיוס שבוצע באוגוסט 2020 ומביא את החברה לשווי גיוסים כולל של 150 מיליון דולר. 

את ההשלמה לסבב זה הובילה Koch Disruptive Technologies (KDT) והצטרפו אליה חברת פורש SE, קרן ההשקעות של חברת פולקסווגן, ומשקיעים אסטרטגיים: MediaTek, Advantest וצ'מפיון מוטורס, חברת הבת של Allied Group. 

ProteanTecs Management, credit: ProteanTecs ProteanTecs Management | credit: ProteanTecs ProteanTecs Management, credit: ProteanTecs

החברה החיפאית שהוקמה על ידי יוצאי מלאנוקס - שי כהן (מנכ"ל), אוולין לנדמן, (CTO), ורוני אשורי (כ-COO) - ב-2017 הכפילה את שוויה בשנה האחרונה וחוותה גידול משמעותי במספר הלקוחות, ביניהם חברות מובילות בתעשיית השבבים, הרכב והענן. 

proteanTecs מפתחת טכנולוגיה של טלמטריה בשבבים עבור מערכות אלקטרוניות. מדובר בחיישן שמוטמע בשבב ויודע לנטר מדדים שונים והתנהגות על אורך חיי השבב. התוצאה היא הגברת הביצועים ומהימנות בזמן הייצור כמו גם בשימוש שוטף. המערכת מספקת תובנות שלא ניתן היה להשיג עד כה, משפרת את איכות השבב והמערכות בה הוא מותקן ומתריעה על תקלות, וכך מאריכה את חיי המוצר. 

הטכנולוגיה של החברה אגנוסטית לסוג השבב, אבל בשל הרקע של מייסדי החברה היא התמקדה עד היום בעיקר בתעשיית האוטומוטיב ומערכות המידע, כאשר היא מתרחבת בימים אלה לתחומים כמו סייבר ומובייל. 

הטכנולוגיה שפותחה בחברה רלוונטית במיוחד בתקופה הנוכחית שמאופיינת במשבר בתחום השבבים ובמחסור שצפוי להימשך שנים, שכן היא יכולה להאריך את חיי השבב, למנוע השלכה של סחורה תקינה ולייעל ולהוזיל את הליך הייצור שנמצא בביקוש יתר. 

שי כהן, מנכ"ל ומייסד שותף ב- proteanTecs מסר: "ההשקעה תחזק את היתרון הטכנולוגי של החברה במגוון רחב של שווקים, החל מתעשיית הרכבים ועד חוות שרתים ושירותי ענן. הגיוס מבסס את האסטרטגיה שלנו להביא לאינטגרציה של נקודות מבט שונות ומגוונות בתעשייה, על מנת לספק פתרונות ניטור עמוק בכל שלב. כל זאת על מנת לפתור אתגר רוחבי בשרשרת הערך". 

המשקיעים החדשים הם שמות מוכרים בתעשיית האלקטרוניקה העולמית. חברת פורש, מובילה בתחומה בקידום ואוטומציה של תעשיית הרכב, Advantest, חברת בדיקות השבבים הגדולה בעולם, ו- MediaTek, ענקית מערכות אלקטרוניות לשוק מוצרי הצריכה והמובייל.

מטה החברה ממוקם בחיפה, והיא מחזיקה משרדים נוספים בקליפורניה, ניו ג'רזי, תל אביב וטאיוואן. החברה מעסיקה 130 עובדים, מתוכם 90 בישראל, ובכוונתה להגיע למעל 200 עובדים בשנה הקרובה. שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות