אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוחב לב או יחסי ציבור? Airbnb תספק דיור זמני לעוד 20 אלף פליטים אפגנים צילום: איי פי

רוחב לב או יחסי ציבור? Airbnb תספק דיור זמני לעוד 20 אלף פליטים אפגנים

כבר היום מספקת פלטפורמת שיתוף הבתים מגורים ל-20 אלף פליטים מאפגניסטן. על פי החברה, מימון השהייה מגיע מתרומות לקרן שפתחה ומהמנכ"ל והמייסד השותף שלה, בריאן צ'סקי

23.09.2021, 19:39 | חדשות חוץ

Airbnb הודיעה היום (ה') כי היא מתכננת לספק דיור זמני לעוד 20 אלף פליטים אפגנים, מה שיעלה את מספר הפליטים להן מספקת החברה מגורים ל-40 אלף.

קראו עוד בכלכליסט:

בחודש שעבר, זרוע הצדקה של פלטפורמת שיתוף הבתים התחייבה לספק דיור ל-20 אלף פליטים. עם זאת, בהודעה שפרסמה בעמוד הבית שלה טענה כי יש לה "את היכולת לחרוג מעל ומעבר" להתחייבות הראשונית.

"אם הביקוש לדיור עולה בקנה אחד עם ההיצע בקהילות שבהן הפליטים מתיישבים מחדש, המשאבים החדשים האלו יכולים לסייע במתן דיור ל-20 אלף פליטים אפגנים נוספים", מסרה החברה.

פליטים אפגנים, צילום: AFP פליטים אפגנים | צילום: AFP פליטים אפגנים, צילום: AFP

החברה מסרה כי מימון שהיית הפליטים מגיע מתרומות המועברות ל-Airbnb.org מהחברה עצמה, מהמנכ"ל והמייסד השותף שלה, בריאן צ'סקי, ומתורמים לקרן הפליטים Airbnb.org.

החברה לא ציינה מה ההסכום אותו היא מתכוונת להוציא למען המטרה או לכמה זמן שוכנו הפליטים.

בנוסף לשהייה המתבצעת במימון Airbnb.org החברה מסרה כי 5,000 מארחים הציעו לספק שהות חינם והנחות לפליטים האפגנים עד כה.

חברות מכל הסוגים ממהרות להפגין את תמיכתן בקורבנות בעתות משברים גדולים, זוהי הזדמנות להפגין רוחב לב ועל הדרך לשפר גם את יחסי הציבור.

ורייזון ווולמארט היו בין החברות שהציעו לסייע ליותר מ-100 אלף הפליטים שהצליחו להימלט מהמדינה לארה"ב לאחר נפילתה של קאבול לידי הטליבאן ב-15 באוגוסט.

אמזון הודיעה כי תציע משרות לפליטים במחסני החברה ובמרכזי התחבורה שלה וגם תפקידים טכנולוגיים ותאגידיים.

Airbnb, המוערכת בכ- 107 מיליארד דולר, מציעה לעתים קרובות לכסות את עלות הדיור במקרי חירום. לפי החברה, 75 אלף איש מצאו מקום לינה בפלטפורמה בעקבות משברים שונים מאז 2012.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות