אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה קלה במספר החולים קשה, יותר מ-72% מהם לא התחסנו עמית שעל

ירידה קלה במספר החולים קשה, יותר מ-72% מהם לא התחסנו

אתמול אובחנו 6,314 חיוביים לקורונה ושיעור הבדיקות החיוביות עמד על 5.14%. ירידה קלה נרשמה במספר החולים שמצבם קשה - והוא עומד על 703, בהם 203 מונשמים. תשעה חולים נפטרו אתמול, אף אחד מהם לא התחסן במנה השלישית

24.09.2021, 11:13 | ירון דרוקמן, ynet

6,314 ישראלים אובחנו אתמול (יום ה') כחיוביים לקורונה. כך עולה מנתוני משרד הבריאות. אתמול בוצעו כ-129 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עמד על 5.14%. בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 1,029 חולי קורונה – 703 מהם במצב קשה. מדובר בירידה קלה במספר החולים קשה לעומת אתמול. 203 חולים שמצבם קשה מחוברים למכונות הנשמה. 


קראו עוד בכלכליסט:


מבין החולים קשה 493 לא מחוסנים, 134 מחוסנים ללא מנת דחף ו-55 מחוסנים בשלוש מנות. לגבי 21 חולים שמצבם קשה לא נמסרו פרטים. מהנתונים עולה כי שיעור החולים שמצבם קשה ולא התחסנו כלל עומד על יותר מ-72%. בימים האחרונים יש עלייה הדרגתית בשיעור החולים קשה שלא התחסנו מסך כל החולים שמצבם קשה. 

בקרב החולים שמצבם קשה וטרם מלאו להם 60 – 247 אינם מחוסנים, 38 מחוסנים ללא מנת דחף ותשעה התחסנו בשלוש מנות חיסון. כלומר, 84% מהחולים קשה בני ה-60 ומטה אינם מחוסנים כלל.

עוד עולה מהנתונים כי אתמול נפטרו תשעה חולי קורונה – חמישה מהם לא התחסנו כלל וארבעה התחסנו בשתי מנות של החיסון. כל הנפטרים אתמול הם בני 60 ומעלה. מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 7,611 חולי קורונה.

אתמול קיבלו לראשונה בישראל 19 חולי קורונה שנמצאים בשלבים הראשונים של המחלה את התרופה רג'נרון, שעשויה למנוע הידרדרות במצבם. החולים קיבלו את התרופה אחרי שמשרד הבריאות החליט לממן את רכישתה, בין היתר לאחר הפרסום בנושא ב-ynet וב"ידיעות אחרונות". התרופה, קוקטייל נוגדנים מנטרלים שניתנת בעירוי, נועדה לבלום את התפשטות הנגיף במערכת הנשימה ולמנוע את כניסתו לתאים נוספים.  הטיפול לחולים שנמצאים בשלבים הראשונים של המחלה נעשה בהתאם להנחיות משרד הבריאות, שאימץ את מודל הניבוי של קופת החולים כללית לזיהוי חולים בעלי סיכון גבוה להידרדרות לתחלואה קשה ותמותה. 


מחלקת קורונה בשיבא, צילום: עמית שעל מחלקת קורונה בשיבא | צילום: עמית שעל מחלקת קורונה בשיבא, צילום: עמית שעל


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות