אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: לוחם וקצין נפצעו קשה בחילופי האש באזור ג'נין ynet

הותר לפרסום: לוחם וקצין נפצעו קשה בחילופי האש באזור ג'נין

שני לוחמים מיחידת דובדבן נפגעו מירי חמושים בכפר הפלסטיני ברוקין במהלך מבצע המעצרים בגדה לסיכול פיגוע של חמאס. הם פונו לבית החולים רמב"ם בחיפה, משם נמסר כי מצבם מוגדר קשה ויציב וכי לא נשקפת סכנה לחייהם. הודעה נמסרה למשפחותיהם. ארבעה מחבלים נהרגו בעימותים

26.09.2021, 12:12 | ynet


שני לוחמי צה"ל מיחידת דובדבן נפצעו קשה במהלך חילופי האש עם מחבלי חמאס בכפר הפלסטיני ברוקין באזור ג'נין. כך הותר הבוקר (יום א') לפרסום. השניים, קצין (24) ולוחם (21), פונו במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה. הודעה נמסרה למשפחותיהם. דובר צה"ל מסר כי "נסיבות האירוע יתוחקרו כחלק מתחקור המבצע". 

שני הלוחמים סובלים מפגיעות ירי בפלג גופם העליון. עם הגעתם לבית החולים, הועברו השניים לחדר ההלם, שם הם טופלו על ידי צוותים רבים לייצוב מצבם. לאחר מכן הם הוכנסו לחדרי ניתוח ולאחר שנותחו הועבר למחלקת טיפול נמרץ. מבית החולים נמסר כי מצבם של הלוחמים מוגדר קשה ויציב ובני משפחותיהם שהגיעו לרמב"ם קיבלו עדכון על מצבם. 

ד"ר האני באחוס, מנהל יחידת הטראומה והכירורגיה הדחופה בבית החולים, אמר: "הבוקר בסביבות 5:30 התקבלו שני פצועים קשים, כתוצאה מפציעות חודרות במקומות רבים בגוף שלהם. שניהם הוגדרו כפצועים קשים, לא יציבים, הועברו ישירות לחדר הניתוח, בוצעו מספר ניתוחים בשני הפצועים עד לייצוב שלהם ולאחר מכן הועברו ישירות לטיפול נמרץ כללי. צפויים להם עוד ניתוחים בהמשך על מנת לפתור את כל הבעיות והפגיעות. כרגע לא נשקפת סכנה לחייהם, על אף שמדובר בפציעות מורכבות וקשות".

הקצין שנפצע הוא מפקד פלגת לוחמים ביחידה המובחרת שפעלה הלילה בכמה מוקדים בגדה - גם באופן מסוערב. הוא סרק עם קשרו ולוחמים נוספים בכפר ברוקין בגזרת ג'נין וסמוך למתחם פנימי שבו הסתתר מחבל חמאס. 

בשלב מסוים המחבל ירה מטווח קרוב מאוד לעבר השניים. הקצין והקשר נפצעו מהירי, אך במהלך חילופי האש נפצע גם המחבל שנלכד על ידי כוחות הביטחון. נסיבות האירוע מתוחקרות ובצה"ל ציינו לטובת את פעולת הכוח שחתר למגע ופעל במקביל עם כוחות נוספים. 

מטרת המבצע הייתה לסכל פיגוע גדול של חמאס שהיה אמור להתרחש בטווח הזמן המיידי. עוד נודע כי החוליה הוכוונה מעזה. מדובר בגל שני של מעצרים לסיכול התשתית הזו אחרי גל ראשון שהיה בשבועות האחרונים.

תיעוד מזירת חילופי האש בכפר הפלסטיני ברוקין  , ynet תיעוד מזירת חילופי האש בכפר הפלסטיני ברוקין | ynet תיעוד מזירת חילופי האש בכפר הפלסטיני ברוקין  , ynet

ראש הממשלה נפתלי בנט, שעושה את דרכו לכינוס העצרת הכללית של האו"ם בניו יורק, עודכן בפרטים. "כוחות הביטחון פעלו הלילה ביהודה ושומרון נגד מחבלי חמאס שעמדו להוציא לפועל פיגועי טרור בטווח הזמן המיידי", ציין ראש הממשלה. "החיילים והמפקדים בשטח פעלו כמצופה מהם, חתרו למגע ואנו מגבים אותם באופן מלא".   

שלושה מחבלי חמאס ומחבל מהג'יהאד האיסלאמי נהרגו בחילופי האש שאירעו הלילה במבצע המעצרים הנרחב של כוחות הביטחון נגד פעילי הארגון בכמה מוקדים בגדה. גופות המחבלים בידי ישראל. 

המחבל שנהרג בתקרית בכפר הפלסטיני ברוקין הוא אוסאמה סבח (22) שמשתייך לג'יהאד האיסלאמי. מקור ביטחוני פלסטיני אישר ל-ynet כי אחד המחבלים שנהרגו בכפר בית ענאן הוא פעיל חמאס אחמד זהראן מהכפר בידו. שני מחבלי חמאס נוספים שנהרגו בבית ענאן הם האסיר המשוחרר מחמוד חמידאן וזכריא בדואן. 

בנוסף לארבעת ההרוגים, הצליחו כוחות הביטחון גם לעצור כמה מחברי החוליה במקומות שונים בגדה, בעיקר באזור ג'נין.  שניים מהם נעצרו במהלך פשיטה של כוח מיוחד על תחנת דלק שבה שהו במהלך הלילה. 

פיצוצים, ירי וכטב"ם

עד ראייה פלסטיני לתקרית בבית ענאן, שמתגורר בסמוך לבית שבו חוסלו המחבלים, סיפר כי במהלך הלילה נשמעו פיצוצים חזקים ולאחריהם נשמעו קולות ירי. הוא הוסיף כי בלילות האחרונים התושבים באזור שמעו כטב"ם ישראלי שחג במשך זמן רב מעל הכפר. 

בהתייחסות צה"ל לחילופי האש באזור רמאללה ובאזור ג'נין, נמסר כי מדובר במבצע מעצרים נרחב שקשור לתשתית חמאס שכוחות הביטחון מנהלים מרדף אחריה כבר ימים ארוכים. לפי צה"ל, מדובר בחמישה מקרים נפרדים. 

"מעט לפני חצות לוחמים יצאו באופן מסוערב ללכידת מחבל חמוש בעיר ג'נין, שהסתיים ללא נפגעים", נמסר. "המחבל ונשקו היו בידי כוחות צה"ל. לפנות בוקר, כוחות הביטחון יצאו לארבעה מבצעי מעצרים משולבים ליד ג'נין ובאזור רמאללה. בבורקין התנהל קרב יריות שבמהלכו המחבל נפצע ונלכד עם נשקו על-ידי הכוחות. 

"לפנות בוקר, מחבל נוסף באותו אזור של ברוקין נהרג מאש הלוחמים", הוסיפו בצה"ל. "באירוע נוסף לפנות בוקר בעיירה קבאטיה ליד ג'נין נתפס מחבל חמוש ללא נפגעים. באירוע האחרון, בכפר בידו-קטאנה שלושה מחבלים נהרגו מאש כוחות ימ"מ לאחר כיתור המבנה".

לפי דיווחים פלסטיניים, הכוחות נכנסו הלילה לכמה כפרים לביצוע מעצרים ליליים. כמה פלסטינים נעצרו. צה"ל כיתר בית בכפר ברוקין וקרא למי שנמצא בתוכו לצאת ולהסגיר את עצמו. 

באחד הדיווחים נמסר כי שלושה פלסטינים נהרגו מאש כוחות הביטחון בכפר בית ענאן. במערכת הביטחון מעריכים כי ישנה אפשרות שחמאס יגיב בירי רקטות מרצועת עזה.

מעצר מחבלים בתחנת דלק באזור ג'נין

בחמאס אמרו בתגובה: "ארבעת ההרוגים מייצגים את האחיזה האיתנה של העם הפלסטיני ואת ההתעקשות שלו להקריב למענה. דם ההרוגים לא נשפך לשווא. קוראים לאנשי הגדה המערבית להסלים את ההתנגדות נגד הכובש בכל נקודות החיכוך ובדרכים העוקפות.

"התיאום הביטחוני והנורמליזציה של הרשות הפלסטינית עם ישראל הם אלו שגרמו לישראל לתקוף את חמאס ולהרוג את אנשי הארגון. רק התנגדות בכל האופנים תאפשר לעצור את פשעיה של ישראל, הדם של ההרוגים היום הוא הדלק שמניע את המשך ההתנגדות".

בג'יהאד האיסלאמי איימו מצידם כי "לישראל מצפים ימים שחורים בגדה. הפשעים שלה רק יעצימו את ההתנגדות ואת האחדות שלה". עוד אמרו בג'יהאד: "דם ההרוגים לא נשפך לשווא. ישראל תשלם מחיר על כל פשעיה נגד אדמתנו ועמנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות