אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל סנטינל וואן העביר לגרושתו מניות בשווי של 124 מיליון דולר צילום: SentinelOne

מנכ"ל סנטינל וואן העביר לגרושתו מניות בשווי של 124 מיליון דולר

כך לפי דיווח של חברת הסייבר לרשות ניירות ערך בארצות הברית. מניית סנטינל וואן, שהקים תומר וינגרטן, זינקה ב-74% מאז שהונפקה ביוני האחרון לפי שווי של 9 מיליארד דולר

26.09.2021, 18:41 | חזי שטרנליכט

נשיא ומנכ"ל סנטינל וואן, תומר וינגרטן, העביר מניות בשווי של 124 מיליון דולר לגרושתו בשבוע שעבר, כך עולה מדיווח של החברה ביום שישי לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC). מאותו דיווח עולה עוד כי בידי וינגרטן יש 4.83 מיליון מניות, בהחזקתו ובאופן עקיף דרך גרושתו, בשווי של 295.1 מיליון דולר. מניית החברה זינקה ב-74% מאז ההנפקה בסוף חודש יוני האחרון, וסנטינל וואן היא הישראלית השנייה הכי גדולה במונחי שווי בוול סטריט, אחרי חברת טבע.


קראו עוד בכלכליסט:


לפי הדיווח לרשויות האמריקאיות, עולה כי המניות שהועברו להחזקת גרושתו של וינגרטן הומרו לסוג שהוא נחות באופן ההצבעה. המניות הומרו ממניות מסוג B, שלהן זכויות הצבעה עדיפות, למניות מסוג A. לפי מבנה המניות של סנטינל וואן, כל מי שמחזיק במניה מסוג B מקבל 20 קולות בהצבעה באספת בעלי המניות של החברה, למול קול 1 למחזיק במניות A. הטקטיקה של שימוש במניות עם זכויות הצבעה עדיפות נהוגה בקרב חברות הייטק רבות ומסייעת לבכירים בחברות אלה להכריע בסוגיות מפתח בהצבעות באספה.


וינגרטן ביום ההנפקה בניו יורק, צילום: SentinelOne וינגרטן ביום ההנפקה בניו יורק | צילום: SentinelOne וינגרטן ביום ההנפקה בניו יורק, צילום: SentinelOne


סנטינל וואן היא חברת סייבר שהוקמה על ידי וינגרטן, אלמוג כהן ואהוד שמיר ב-2013. החברה מספקת אבטחה לנקודות הקצה בארגונים. היא מאבטחת לא רק כל מחשב שמחובר לרשת הארגון, אלא גם למעשה כל נקודה ונקודה שמתחברת לרשת המידע. החברה גייסה 1.2 מיליארד דולר בהנפקה בסוף יוני האחרון לפי שווי של 9 מיליארד דולר, והמניה שלה הפכה להצלחה מרשימה. כבר ביום המסחר הראשון זינקה המניה ב-21%. 

מאז ההנפקה, לפי מחיר של 35 דולר למניה – טיפסה המניה ל-61 דולר נכון לשערי סגירת בורסת NYSE ביום שישי האחרון, עלייה של 74.5%. שווי השוק הנוכחי של החברה עומד על 16.2 מיליארד דולר, קרוב מאוד לשווי של מאנדיי.קום, שחתמה ביום שישי ב-16.19 מיליארד דולר. סנטינל וואן היא שנייה לחברת טבע (31.7 מיליארד דולר),בקרב הישראליות שנסחרות בוול סטריט, והיא עקפה את חברת האבטחה צ'ק פוינט (15.6). 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות