אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה הגשת ייצוגית נגד אלבר: גבתה תשלומים בניגוד להסכמי ההשכרה צילום: עמית שעל

בלעדי

אושרה הגשת ייצוגית נגד אלבר: גבתה תשלומים בניגוד להסכמי ההשכרה

המחוזי בתל אביב אישר הגשת תביעה ייצוגית נגד החברה. התובע טען שהתעריף היומי שגבתה ממנו החברה חושב בניגוד להסכמים ולפי חישוב המתבסס על 30 ימים בחודש, כשבפועל היו בו 31 ימים - מה שאמור היה להוזיל את התעריף היומי

26.09.2021, 19:56 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר בשבוע שעבר הגשת תביעה ייצוגית נגד אלבר ציי רכב. בכך אישרה השופטת מיכל אגמון גונן בקשה לאישור תביעה ייצוגית במסגרתה נטען  כי אלבר גבתה מלקוחותיה תשלומים בעבור שירותי השכרת רכב, באופן הנוגד את הסכמי השכרת הרכב שעליהם חתמו. 


קראו עוד בכלכליסט:


הבקשה הוגשה על ידי מהנדס בעל תואר דוקטור במדעי המחשב ששכר ביולי 2019 מאלבר רכב עבור זוגתו (מתאריך 17 ביולי עד 16 באוגוסט, כאשר בסופו של דבר תקופת ההשכרה הוארכה עד 19 באוגוסט). במסגרת הבקשה, שהוגשה באמצעות עו"ד רם גורודיסקי, טען המבקש כי במעבר על חשבוניותיו הבחין כי החישוב נעשה לפי שיטת ההמרה ל-30. לפי השיטה, אלבר כופלת את מספר ימי ההשכרה בפועל בתעריפים היומיים השווים לשיטתה ל-1/30 מהתעריף החודשי. המבקש טען כי יצר קשר עם שירות הלקוחות של אלבר במטרה לנסות ולברר מדוע חולק התעריף החודשי ב-30, אף שבחודש אוגוסט ישנם 31 ימים. טענתו המרכזית של המבקש היא כי אופן חישוב התעריף החודשי לפי שיטת ההמרה ל-30 נוגדת את הדין ואת ההסכם בין הצדדים. 


מגרש מכוניות של אלבר, צילום: עמית שעל מגרש מכוניות של אלבר | צילום: עמית שעל מגרש מכוניות של אלבר, צילום: עמית שעל


השופטת קבעה כי אלבר הפרה לכאורה את הוראות חוק הגנת הצרכן עת הטעתה את המבקש בנוגע למחיר עבור שירות השכרת הרכב. עוד עולה מההחלטה כי אלבר שינתה מאז את ההסכם מול לקוחותיה שכן הבינה את הבעייתיות הטמונה בניסוחו הקודם של ההסכם. השופטת קבעה כי "עד ליום תיקון הסכם השכרת הרכב ביום 19 בספטמבר 2020 פעלה אלבר על פי הסכם שלשונו לא ברורה ושלא תאמה את אופן גביית התשלום מלקוחותיה בפועל. בחיוב תוספת יחסית עבור היום ה-31 בחודשים הרלוונטיים ובחישוב התשלום בשיטת ההמרה ל-30, אף שאלה אינם מצוינים בהסכם, הטעתה לכאורה אלבר את לקוחותיה בדבר המחיר שסוכם ושנגבה בפועל". 

השופטת קבעה כי הקבוצה בשמה תנוהל התובענה הייצוגית תהיה "כלל הלקוחות, לרבות לקוחות עסקיים, ששכרו רכב מאלבר ציי רכב מ-9.9.12 ועד ליום 9.9.2019 בתעריף שלגביו נקבע בהסכם כי יהיה "חודשי" או "לחודש", ובפועל חויבו על ידי אלבר בתשלום נוסף בחודשים המונים 31 ימים, שחושב לפי תעריף יומי ביחס של 1/30 מן התעריף החודשי שסוכם" . 

מאלבר נמסר: "לפני כשנתיים הוגשה תביעה דומה שנדחתה בבית המשפט. אנו מאמינים כי עם הצגת כל העובדות שבידינו, כך גם יהיה  דינה של עתירה זאת להידחות".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות