אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופטימוב הישראלית מגייסת 75 מיליון דולר לפי שווי של חצי מיליארד דולר אופטימוב

אופטימוב הישראלית מגייסת 75 מיליון דולר לפי שווי של חצי מיליארד דולר

המשקיעה היא קרן Summit Partners האמריקאית, שבנוסף לעסקה תקנה את חלקם של משקיעי אופטימוב הקיימים קרן IGP. זה הגיוס השני לחברה שגיסה 20 מיליון דולר ב-2016. אופטימוב מפתחת פלטפורמת תוכנה המאפשרת לאנשי שיווק להשתמש בכלים מבוססי בינה מלאכותית לייצור תובנות מנתוני לקוחות קיימים

27.09.2021, 15:00 | הגר רבט

חברת אופטימוב (Optimove) הודיעה היום (ב') על גיוס הון של 75 מיליון דולר מקרן הצמיחה Summit Partners האמריקאית. כחלק מהעסקה ובנוסף להשקעתה, קרן Summit Partners תקנה את חלקם של משקיעי אופטימוב הקיימים קרן IGP. 

זהו הגיוס השני של אופטימוב שהוקמה ב-2009 ופעלה במודל של בוטסטראפ (מימון עצמי) עד שגייסה 20 מיליון דולר מקרן IGP בשנת 2016. 


עובדי אופטימוב, אופטימוב עובדי אופטימוב | אופטימוב עובדי אופטימוב, אופטימוב


אופטימוב מפתחת פלטפורמת SaaS, המאפשרת לאנשי שיווק להשתמש בכלים מבוססי בינה מלאכותית לייצור תובנות מנתוני לקוחותיהם. התובנות המופקות במערכת מהוות בסיס לפעולות וקמפיינים שיווקיים שמותאמים אישית לכל לקוח. המערכת מאפשרת לאנשי שיווק לנהל אלפי קמפיינים שונים למאות פלחים, ובמגוון רחב של ערוצי תקשורת, ביניהם: דוא"ל, רשתות חברתיות, מודעות גוגל, הודעות טקסט, הודעות פוש באפליקציות וערוצים נוספים.

פיני יקואל, מנכ"ל ומייסד החברה: "הרעיון הוא להשקיע בדאטה בייס של לקוחות קיימים כדי לייצר מערכות יחסים טובות יותר עם הלקוחות. כל הדאטה נאסף למקום אחד כדי לייצר מבט אחיד על הלקוח וחלוקה למודלים שונים מסייעת להפקת תובנות״. לקוחות החברה מגיעים ממגוון תחומים אבל עיקר הפוקוס של החברה הוא על מותגים מתחום הריטייל כמו גם חברות גיימינג והימורי ספורט. 

ההחלטה לצאת לסבב גיוס, אומר יקואל, התקבלה על אף שהחברה רווחית והייתה כזו כמעט מיום היווסדה. "Summit רצו להשקיע גם בסבב הקודם אבל לא הייתי מספיק בשל לעבוד מול קרן אמריקאית והרגשתי יותר בנוח עם קרן ישראלית, אז בחרנו את IGP. היום, אחרי שהייה של כמה שנים בניו יורק אני כבר מרגיש אחרת. לא חיפשתי לגייס אבל בסוף השתכנעתי כי הבנתי שבשביל לבנות חברה גדולה יותר אני צריך לעשות גם רכישות ולהוסיף לחברה יכולות טכנולוגיות ויכולות בשווקים מסוימים, אי אפשר לעשות הכל לבד. הגיוס הנוכחי גם מקבע לחברה שווי גבוה שיסייע לנו לבצע את הרכישות שאנחנו מעוניינים בהן. יש לי אפשרות להציע מניות כחלק מעסקה".

פיני יקואל מנכ"ל ומייסד אופטימוב Optimove, אופטימוב פיני יקואל מנכ"ל ומייסד אופטימוב Optimove | אופטימוב פיני יקואל מנכ"ל ומייסד אופטימוב Optimove, אופטימוביקואל מסרב למסור לפי איזה שווי נעשתה ההשקעה, אך לכלכליסט נודע שמדובר בשווי של כחצי מיליארד דולר. יקואל מספר שלאופטימוב יש כבר כמה רכישות עתידיות שהיא שוקלת בימים אלה ואומר שהגיוס ייקח את החברה שהקים לשלב הבא שלה: "יש תפיסה של לבנות חברה גדולה ליותר וכוונה להכפיל את מספר העובדים בשנתיים הבאות. 

״אופטימוב היא חברה שהיה לה קאפ-טייבל מאוחד פשוט של משקיע אחד והתנהלה בצורה יותר משפחתית, ועכשיו אנחנו עם קרן אמריקאית גדולה עם הרבה משאבים. עלי, שכל השנים עשיתי הכל לבד, זו סיטואציה חדשה. זו קרן בקנה מידה אחר שמנהלת נכסים בשווי של יותר מ-30 מיליארד דולר״. 

כחלק מהעסקה, האן סיקנס, המשמש כמנהל פעילות אירופה בקרן Summit Partners וסטפן פייר, שותף-מנהל בקרן יצטרפו לדריקטוריון החברה.

כיום אופטימוב מעסיקה 280 עובדים, מרביתם בישראל, והשאר במשרדי החברה בניו יורק, לונדון, סינגפור, ואוקראינה. החברה עובדת עם יותר מ-500 מותגים בענפים מגוונים, ביניהם מסחר אלקטרוני, משחקים, קמעונאות, רשתות מזון מהיר, תקשורת, שירותים פיננסיים ואפליקציות. בין לקוחות החברה נמנים Dollar Shave Club, Pennsylvania Lottery, Staples, Sweaty Betty ו- Varsity Tutors. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות