אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צעדי מניעה: חברות הקריפטו מתנתקות מסין צילום: רויטרס

צעדי מניעה: חברות הקריפטו מתנתקות מסין

בעקבות האיסור שהטילה הממשלה בשבוע שעבר על מסחר וכרייה של מטבעות דיגיטליים, מפסיקות פלטפורמות מסחר וספקיות בתחום הקריפטו לאשר חשבונות חדשים בסין, כשחברת האובי גלובל אף מודיעה כי תבטל את החשבונות הקיימים עד סוף השנה

27.09.2021, 19:41 | חדשות חוץ

פלטפורמות למסחר במטבעות קריפטו וספקיות של שירותי קריפטו ממהרות לנתק קשרים עסקיים עם לקוחות מסין, זאת לאחר שביום שישי שעבר הממשלה אסרה על מסחר וכרייה של מטבעות דיגיטיליים, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. 


קראו עוד בכלכליסט:


עשרה גופים ממשלתיים, ביניהם הבנק המרכזי במדינה, הכריזו בשבוע שעבר כי נאסר על פלטפורמות המסחר לספק שירותים למשקיעים במדינה דרך האינטרנט, והם התחייבו לעקור ביחד פעילות קריפטו "לא חוקית". בתגובה,  האובי גלובל (Huobi Global) וביננס (Binance), שתיים מהפלטפורמות הפופולאריות ביותר בקרב המשתמשים הסינים, הפסיקו לאשר חשבונות חדשים של  לקוחות מהמדינה. בהאובי ציינו כי יבטלו את החשבונות הקיימים עד סוף השנה. 


צילום: רויטרס צילום: רויטרס צילום: רויטרס


"ברגע שראינו את ההכרזה התחלנו לנקוט בפעולות מניעה", אמר דו ג'ון, ממייסדי האובי. הוא לא סיפק פרטים לגבי מספר המשתמשים הסינים דרך שירותי החברה שלו, אך ציין כי החברה פתחה לפני מספר שנים באסטרטגיית התרחבות כך שהיא נהנית מצמיחה עקבית בדרום מזרח אסיה ואירופה. 

בדומה, TokenPocket, ספקית פופולארית של ארנקי קריפטו הודיעה גם כן ללקוחות כי תפסיק להעניק למשתמשים סינים שירותים שעלולים להפר את המדיניות של הממשלה. עוד הוסיפו כי הם מברכים על שיתופי פעולה מכיוון סין בנוגע לטכנולוגיות בלוקצ'יין. 

פלטפורמות קריפטו סיניות רבות נסגרו או עזבו את המדינה כבר ב-2017, אחרי שסין, שנחשבה עד אז למרכז המסחר והכרייה הגדול בעולם בביטקוין, אסרה על הפלטפורמות הללו להמיר כסף חוקי למטבעות קריפטו. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות