אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזקת מעט את הקופה: אוורגרנד מוכרת מניות בבנק סיני ב-1.5 מיליארד דולר צילום: גטי

מחזקת מעט את הקופה: אוורגרנד מוכרת מניות בבנק סיני ב-1.5 מיליארד דולר

חברת הנדל"ן הסינית שעומדת בפני סכנה לחדלות פירעון מכרה נתח של 19.9% בבנק לקבוצה בבעלות ממשלתית - שבוע לאחר שפספסה תשלום ריבית של 83.5 מיליון דולר למחזיקי האג"ח שלה

29.09.2021, 10:00 | חדשות חוץ

חברת הנדל"ן הסינית מוכת החובות אוורגרנד שמתקרבת למועד תשלום ריבית נוסף הודיעה כי תמכור אחזקה בשווי 1.5 מיליארד דולר (9.99 מיליארד יואן) בבנק שנגג'ינג לקבוצה בבעלות ממשלתית. 


קראו עוד בכלכליסט:


החברה, שנטל החובות שלה עומד על מעל 300 מיליארד דולר מתקשה לגייס כספים, אך אמורה לשלם היום (ד') ריבית על אג"ח בגובה 47.5 מיליון דולר. מעבר לכך יש לה חובות ענק כלפי בנקים וספקים. 

על פי מסמכים שהגישה אוורגרנד לרשות ני"ע בהונג קונג, היא הגיעה להסכם למכור 1.75 מיליארד מניות שבבעלותה בבנק שנגג'ינג לחברת שניאנג שנגג'ינג פייננס אינווסטמנט גרופ (Shenyang Shengjing Finance Investment Group) במחיר של 5.70 יואן למניה. המניות הללו מייצגות 19.93% ממניות הבנק. אוורגרנד כבר מכרה לפני כמה ימים מניות בשווי מיליארד יואן בבנק. 

בהודעה שפרסמה הסבירה אוורגרנד כי בעיות הנזילות כבר "משפיעות לשלילה" על הבנק ולכן החברה הממשלתית שרוכשת את המניות "תייצב את הפעילויות" שלו

בניסיון להקל על מחנק המזומן שהיא חווה, באוורגרנד מחפשים אחר דרכים למכור אחזקות בנכסים נוספים. לדבריה, היא מכרה יחידות דיור לספקים וקבלנים על מנת להקל על חלק מהתשלומים שהם חייבים להם. נכון ליום שני, החובות לספקים מסתכמים ב-25.17 מיליארד יואן (3.8 מיליארד דולר). 

בשבוע שעבר פספסה החברה תשלום ריבית של 83.5 מיליון דולר על אג"חדולריות לפירעון במרץ 2022, אך היא לא הגיבה על הנושא. לחברה יש 30 יום לבצע את התשלום לפני שיוכרז כחדלות פירעון. במקביל, היום היא נדרשת להעביר תשלום ריבית נוסף של 47.5 מיליון דולר על סידרת אג"ח בשווי מיליארד דולר לפירעון במרץ 2024. לחברה יש תשלומי ריבית בכל חודש עד סוף השנה. 


מטה אוורגרנד בשנגחאי , צילום: גטי מטה אוורגרנד בשנגחאי | צילום: גטי מטה אוורגרנד בשנגחאי , צילום: גטי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות