אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכירו את נדל"ן עידית: משרד הבוטיק שיספק מענה לכל צרכי הנדל"ן שלכם צילום: רמי סיני

הכירו את נדל"ן עידית: משרד הבוטיק שיספק מענה לכל צרכי הנדל"ן שלכם

זה כבר מזמן לא סוד שתחום הנדל"ן הוא אחד האפיקים הרווחיים ביותר להשקעה כיום, בתנאי כמובן שמבצעים את ההשקעה בצורה נכונה. עידית פורת, בעלת משרד הבוטיק "נדל"ן עידית", תסייע לכם למקסם את הערך של הנכס שלכם ולהפוך את ההשקעה למניבה ביותר, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית

30.09.2021, 11:58 | בשיתוף Visionet

את חייה המקצועיים התחילה פורת, 50, דווקא בתחום שונה מתחום הנדל"ן. "סיימתי תואר ראשון במנהל עסקים והתחלתי לעבוד כמנהלת שיווק ומנהלת מותג בכמה מחברות הצריכה הגדולות בארץ, אבל אחרי הלידה הראשונה רציתי לשנות כיוון", היא מספרת. בתקופה זו, קנתה יחד עם בעלה נכס להשקעה בפלורנטין, וטיפלה בעצמה בכל ענייני העיצוב וההשכרה שלו. ההתעסקות בנכס גרמה לה להבין שהיא לא רק מתעניינת בתחום, אלא שהיא גם טובה ומצליחה בו. מאז, רכשה יחד עם בעלה נכסים נוספים, והמשיכה לטפל בהם ולנהל אותם בעצמה. "עשיתי הכל", היא מספרת, "את הניהול השוטף, מציאת הדיירים. דאגתי לשיפוצים אם היה צריך. 

אמרתי לעצמי שאם אני עושה את זה כל כך טוב עבור עצמי - למה שלא אעסוק במה שאני באמת אוהבת ונהנית ממנו, ואעשה את זה גם עבור אחרים?". אותה הבנה הובילה אותה לחפש עבודה כשכירה במשרד לניהול נכסים, שם עבדה והתמקצעה במשך כשנתיים עד שהחליטה לצאת לדרך עצמאית. במקביל הוציאה רישיון תיווך, שאיפשר לה לעסוק בתחום באופן מקצועי ולתת מעטפת שלמה של שירותים ללקוחותיה.

לא סתם עוד משרד תיווך

כיום, מתמקדת פורת במתן שירותים בתחום הנדל"ן בעיקר באזור השרון. "כדי למכור או להשכיר נכס צריך להתמקצע באזור ספציפי, כי בכל מקום יש קהל ושוק אחר לגמרי", היא מסבירה. "רוב העסקאות שלי הן בכפר יונה, עיר המגורים שלי, כי אני מאמינה שמתווך טוב ומקצועי צריך להכיר את האזור שהוא פועל בו על בוריו. אני מומחית באזור שלי".

פרט לתיווך, מתמקדת פורת גם בתחום ממנו למעשה התחילה - ניהול נכסים, הן עבור תושבי חו"ל או משקיעים, והן עבור אנשים שגרים בארץ ואינם מעוניינים לנהל בעצמם את הנכסים שלהם. "בסופו של דבר, נכס מניב הוא בראש ובראשונה עסק כלכלי, ובגלל זה צריך שמישהו מומחה ומעודכן בתחום ינהל אותו ויוכל למקסם את התמורה", היא אומרת. "אני מטפלת בנכסים ומשכירה אותם, נכנסת לנעליים של בעל הבית ובעצם משמשת כאשת הקשר מול הדייר. בין היתר, אני בוחרת את השוכרים, מטפלת בתקלות ותיקונים, מוודאת שהדיירים שומרים על הדירה, ששכר הדירה משולם בזמן, שהדיירים מתפנים בזמן ושהם לא מותירים אחריהם חובות. זה מבדל אותי ממתווכים אחרים שלא רוצים או יודעים לעשות את זה".

תחום אחד, מגוון של השתלמויות, אלעד גרובנר - זום 18 צילום תחום אחד, מגוון של השתלמויות | אלעד גרובנר - זום 18 צילום תחום אחד, מגוון של השתלמויות, אלעד גרובנר - זום 18 צילום

תחום אחד, מגוון של השתלמויות

פורת לא סתם אומרת שהעיסוק שלה בניהול נכסים מבדל אותה ממתווכים אחרים. על מנת שתוכל להעניק ללקוחותיה את השירות הטוב ביותר, היא הלכה והתמקצעה בתחום, בין היתר באמצעות קורס הום-סטייגי'נג מטעם IAHSP - מוסד יוקרתי בניו יורק. "בגלל שאני מתחזקת נכסים, הרבה פעמים נקלעתי למצב שבתחלופה של הדיירים נאלצתי לעשות שיפוצים קלים בדירה, כי יש דיירים שלא שומרים עליה. אז אמרתי לעצמי - למה שלא אציע שירות נוסף, שעוסק בדיוק בזה?". 

פורת מסבירה כי הום-סטייג'ינג הוא תחום חדש ומהפכני, המסייע למקסם את התמורה מהנכס. "זה בעצם שירות של הכנת הנכס למכירה או להשכרה. מה שזה אומר בפועל, זה שאני משביחה את הנכס בתהליך זריז כדי למקסם את המחיר שלו", היא מסבירה. "אני עושה שינויים קוסמטיים קטנים שלא עולים הרבה כסף, אבל משדרגים משמעותית את הנכס ומייצרים מעין אפקט של 'וואו' כשנכנסים אליו". על מנת שתוכל לבצע את ההשבחה במהירות ובמחירים נוחים, נעזרת פורת בקשת רחבה של בעלי מקצוע, אותם היא ליקטה בפינצטה במהלך 16 שנות עבודתה בתחום. "אני שולחת את אותם בעלי מקצוע שנותנים לי שירות שנים, כי אני סומכת עליהם ועל איכות התוצאה שהם מספקים לי", היא אומרת. 

ומה לגבי אנשים שמעוניינים להשביח ולנהל את הנכס בעצמם ורק זקוקים לייעוץ? גם את זה היא עושה בשמחה, ואחרי פגישת הייעוץ אף מקפידה לשלוח ללקוח דו"ח מפורט עם הסבר מקיף על הדברים שיש לעשות בכל חלל בבית. כאשר היא עושה זאת, אגב, היא נעזרת בין היתר בידע שלה מתחום ההום סטיילינג, שגם אותו למדה באופן מקצועי. "כדי להפוך למומחים בתחום שלי, צריך ללמוד לא רק את התחום עצמו, אלא גם תחומים נוספים שנלווים אליו ומשלימים אותו", היא מסבירה.

אישה אחת, המון כובעים
, אלעד גרובנר - זום 18 צילום אישה אחת, המון כובעים | אלעד גרובנר - זום 18 צילום אישה אחת, המון כובעים
, אלעד גרובנר - זום 18 צילום

וואן-סטופ-שופ לעולם הנדל"ן

כששומעים על מגוון השירותים שמספקת פורת, ניתן להבין כי היא מהווה מעין וואן-סטופ-שופ בתחום הנדל"ן. "הוספתי עוד שירותים, כי אני באמת נהנית מהעבודה שלי ורוצה לתת ללקוחות שלי את סל השירותים השלם. אני תמיד אסתכל על טובת הלקוח ואתן טיפים מקצועיים, כי יש לי את הידע, וזו הייתה המטרה שלי. מבחינתי זה win-win". כששואלים אותה על טיפים בתחום, ניכר כי יש לה כל כך הרבה מה להגיד, שקצרה היריעה מלהרחיב על הכל. 

בין היתר, ממליצה פורת לעבור על הנכס באופן יסודי בעת מסירת המפתח, ואף לצלם את הדירה בווידאו וסטילס לצורך תיעוד. "זה טוב לשני הצדדים, גם לשוכר וגם למשכיר", היא מסבירה. בכל הנוגע לביטחונות, ממליצה פורת לבקש צ'ק בטחון, ערבים ושטר חוב בסך של שישה חודשי שכירות, או לחילופין, ערבות בנקאית בגובה של שלושה חודשי שכירות. "אני גם תמיד ממליצה לעשות קצת חיפושים על השוכר בגוגל. יש המון דברים שאפשר לגלות ככה", היא אומרת. 

דבר נוסף שהיא ממליצה לעשות, הוא לקחת טלפון נוסף של איש קשר שאינו גר בדירה "למקרה שהשוכר נעלם. קרו דברים מעולם, ואף פעם אי אפשר לדעת". הטיפ האחרון ואולי החשוב ביותר שיש לה לתת, הוא לסיים את השכירות תמיד בחודשי הקיץ. "גם אם השוכר נכנס לדירה בחורף - אני ממליצה לערוך איתו הסכם חלקי, עד לחודשי הקיץ, ומשם להתחיל הסכם חדש לשנה נוספת, כך שתמיד מועד סיום השכירות יהיה בקיץ". הסיבה לכך, לדבריה, היא שחודשי הקיץ הם עונת ההשכרה, ובחודשים האחרים הביקוש פוחת משמעותית. "זה בעצם מגן על המשכיר ממצב שבו הוא ייתקע ללא שוכרים", היא מסבירה.

אישה אחת, המון כובעים

את המשרד שלה, "נדל"ן עידית", מנהלת פורת לבדה, מתוך רצון להעניק ללקוחותיה שירות כמה שיותר אישי ומותאם. "אני לא רשת גדולה. הקו שתמיד הנחה אותי הוא שירות אישי, פרסונלי וחם עבור כל לקוח", היא מסבירה. את כל השירותים שלה, היא מקפידה לספק ללקוחותיה תוך ליווי צמוד וזמינות גבוהה. "אני תמיד פנויה לכל שאלה, והערכים שמובילים אותי הם מקצועיות, יושרה ויסודיות. חשוב לי לעשות הכל על הצד הטוב ביותר כדי שהלקוחות שלי ייצאו מרוצים", היא אומרת. 

"בסופו של דבר, אני נותנת שירות שמספק שקט נפשי לבעל הנכס, אז אני רוצה לעשות את זה באופן הכי הוגן ושירותי. ורוב הלקוחות שלי מגיעים מפה לאוזן, אז כנראה שזה עובד". לסיום, יש לה מסר שחשוב לה להעביר לקוראים: "מגפת הקורונה הוכיחה לנו שהעולם שלנו מאוד הפכפך וחסר יציבות, גם תעסוקתית, ולכן חשוב למצוא אפיקי הכנסה אחרים. אני התחלתי להשקיע בנדל"ן בלי הרבה ידע בתחום והצלחתי להגיע להכנסה פסיבית, כך שאני ההוכחה לכך שכל אדם יכול לעשות את זה. כל מה שצריך לעשות זה לחפש הזדמנויות במקומות עם פוטנציאל השבחה גבוה. אל תפחדו, חפשו את ההזדמנויות האלה, כי הן אלה שיאפשרו לכם לצאת ממרוץ העכברים של החיים. מעל לכל - זה המסר שחשוב לי להעביר לעולם".  

וואן-סטופ-שופ לעולם הנדל"ן, אלעד גרובנר - זום 18 צילום וואן-סטופ-שופ לעולם הנדל"ן | אלעד גרובנר - זום 18 צילום וואן-סטופ-שופ לעולם הנדל"ן, אלעד גרובנר - זום 18 צילום

נדל"ן עידית

נדל"ן עידית לוגו ,      נדל"ן עידית לוגו נדל"ן עידית לוגו ,

מיקום: כפר יונה

טלפון: 054-7757297

וואטסאפ

פייסבוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות