אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ואלנס החלה להיסחר בניו יורק: "על שאלות נענה בביצועים" צילום: NYSE

ואלנס החלה להיסחר בניו יורק: "על שאלות נענה בביצועים"

החברה השלימה הנפקת ספאק לפי שווי של 1.1 מיליארד דולר, נמוך מהציפיות המוקדמות; המנכ"ל גדעון בן צבי: "אני לא מסתכל על מחיר המניה כל יום"

30.09.2021, 18:12 | גולן חזני

מניית ואלנס (Valens), יצרנית השבבים הישראלית, החלה להיסחר היום בבורסת ניו יורק, לאחר מיזוג עם הספאק האמריקאי PTK. המיזוג עם הספאק נעשה לפי שווי של 1.1 מיליארד דולר. 


קראו עוד בכלכליסט:


155 מיליון דולר יוזרמו לוואלנס מחברת הספאק במסגרת המיזוג. מדובר בסכום נמוך יותר מהסכום המקורי שהיה אמור להגיע לחברה, כ-240 מיליון דולר. הפער נובע מהעובדה שמשקיעים בספאק משכו את השקעתם לקראת המיזוג.

"אנחנו חברה שנמדדת בכמה היא טובה. אני לא מסתכל על מחיר המניה כל יום. על השאלות אנחנו עונים בתשובה אחת, בביצועים. המטרה שלנו לעמוד בתוכניות העבודה שלנו", אמר המנכ"ל גדעון בן צבי אחרי שהחברה פתחה את המסחר בנאסד"ק. 


הנפקת ואלנס, צילום: NYSE הנפקת ואלנס | צילום: NYSE הנפקת ואלנס, צילום: NYSEלפני חודש עדכנה החברה כלפי מעלה את תחזית המכירות השנתית ל-69 מיליון דולר. "ההבדל בין מכירה להנפקה הוא שבהנפקה אתה נשאר, ובמכירה אתה מעביר את הדברים הטובים וגם הרעים בחברה למישהו אחר", אמר המנכ"ל. 

ואלנס מפתחת שבבים לשימושים שונים, שהעיקרי בהם לענף הרכב החכם, מה שתרם לציפיות המוקדמות לשווי של 11.1 מיליארד דולר. עם זאת הצניחה בשווי מניות הרכב האוטונומי הישראליות שמוזגו לספאקים, כמו REE ואוטונומו, פגעה בסופו של דבר גם בוואלנס. 

החברה, שהוקמה ב-2006 על ידי מסד אייל, גבי גור כהן, דרור ירושלמי, עירן לידה, אלון בנזראי ונדב בנט, מעסיקה קרוב ל-300 עובדים, מרביתם בישראל. בין המשקיעים בוואלנס חברת השבבים MediaTek, שהשקיעה בחברה גם בעבר. תמורת הגיוס תשמש את החברה להאצת פיתוח ושיווק של מוצריה בתחום הרכב ובתחום האודיו וידאו.  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות