אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוברים לירוק במשטרה? בינתיים רוכשים רכב שטח גדול ומזהם יצרן

עוברים לירוק במשטרה? בינתיים רוכשים רכב שטח גדול ומזהם

לצד הצטיידות בניידות חשמליות משיקולי איכות הסביבה, פרסמה המשטרה מכרז לרכישת רכב שטח הנחשב לאחד המפוארים והחזקים בעולם - טויוטה לנד קרוזר 200. הדגם הזה אינו עומד בתקן זיהום האוויר בישראל, אך לפי נוסח המכרז המשטרה תדאג לקבל אישורים מתאימים ממשרד התחבורה

01.10.2021, 10:09 | תומר הדר

משטרת ישראל מצהירה באופן קבוע על מטרות ירוקות בכל הקשור לצי הרכב שלה, וכפי שנחשף ב"כלכליסט" נערכת להצטיידות בניידות חשמליות ראשונות משיקולי איכות סביבה. אבל במקביל מפרסמת כעת המשטרה, באמצעות משרד האוצר, מכרז שבו היא נערכת להצטיידות ברכבי שטח חדשים שאינם עומדים בתקני זיהום האוויר. 

קראו עוד בכלכליסט:

המסמכים שמפרסמת משטרת ישראל מיועדים לרכישת הדגם הבכיר ביותר מבין רכבי השטח של טויוטה - לנד קרוזר 200 - רכב שטח אשר נחשב לאחד המפוארים והחזקים בעולם מבין רכבי השטח של יצרני הרכב ה"עממיים". כלומר כאלה שאינם מיוצרים על ידי למבורגיני או אסטון מרטין. 


טויוטה לנד קרוזר 200. מעל חצי מיליון שקל ליחידה , יצרן טויוטה לנד קרוזר 200. מעל חצי מיליון שקל ליחידה | יצרן טויוטה לנד קרוזר 200. מעל חצי מיליון שקל ליחידה , יצרן


למי שאינו מכיר, לנד קרוזר 200 הוא "אחיו הגדול" של הטויוטה לנד קרוזר פראדו אשר מוכר לרוכשים בישראל. מדובר ברכב גדול יותר, כבד יותר וגם יקר משמעותית. טויוטה לנד קרוזר 200 שווק בעבר במדינת ישראל במשך פרק זמן קצר, ובשעתו היה הדגם היקר ביותר של טויוטה שניתן לרכוש בישראל. כיום רכבים כאלה זמינים להגיע ארצה רק באמצעות יבוא אישי ומחיריהם נעים מעל חצי מיליון שקלים ליחידה. יש להדגיש כי גם בימים אלה ניתן לרכוש בישראל לא מעט רכבי שטח קשוחים - החל בטויוטה לנד קרוזר פראדו וכלה בססאנגיונג רקסטון - רכבים שמחירם אינו מתקרב לזה של טויוטה לנד קרוזר 200.

במכרז של משרד האוצר מצויין כי מדובר בהזמנת שני רכבים. אך כנהוג במכרזים כאלה, הכמות היא עניין גמיש ו"המזמין רשאי לרכוש כמות נוספת ובלתי מוגבלת של כלי רכב". המפרט הטכני של הרכבים אינו מותיר ספק בנוגע לדגם. דרישות המשטרה מציינות בפירוש כי עליו להיות מצויד במנוע בנזין בעל שמונה בוכנות בנפח של 5.7 ליטר. רשימת האביזרים כוללת בין היתר גם ריפודי עור. 

אחת הסיבות להימנעות מיבוא של דגם כזה כיום לישראל נובעת מחוסר יכולת לעמוד בדרישות הנוכחיות של איכות הסביבה. מדינת ישראל מיישרת קו עם אירופה והמכוניות המיובאות ארצה הן בתקן הזיהום המחמיר יורו 5. במפרט נכתב במפורש כי הרכב המשטרתי יעמוד בתקן זיהום יורו 4. כלומר, את הרכבים שהמשטרה תרכוש לא ניתן לייבא ארצה בגלל היותם מזהמים. אבל, לפי נוסח המכרז, המשטרה תדאג לקבלת האישורים המתאימים ממשרד התחבורה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות