אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורקם משיקה מכשיר קריאה מבוסס בינה מלאכותית המיועד לדיסלקטים

אורקם משיקה מכשיר קריאה מבוסס בינה מלאכותית המיועד לדיסלקטים

החברה שגייסה השנה 50 מיליון דולר לקראת הנפקה, פיתחה את ה-OrCam Read, מכשיר המשתמש בקרן לייזר לקריאת טקסטים, דיגיטליים או מודפסים. כך יוכלו דיסקלטים ובעלי לקויות למידה וקריאה לשפר את חווית הקריאה שלהם

04.10.2021, 08:31 | שירות כלכליסט

חברת אורקם משיקה מכשיר קריאה ייחודי מסוגו, ה-OrCam Read, המיועד לשפר את חווית הקריאה לסובלים מדיסקלציה. החברה בחרה לקיים את ההשקה מחר (ב'), יום הדיסלקציה הבינלאומי.

קראו עוד בכלכליסט:

אורקם היא חברה שמפתחת פתרון לביש לראייה מלאכותית עבור עיוורים, שהקימו זיו אבירם ופרופ' אמנון שעשוע ב־2010, ואשר גייסה השנה 50 מיליון דולר, בהובלת לאומי פרטנרס וחברות הביטוח הראל וכלל, לקראת הנפקה הצפוייה ב-2022.

מייסדי מובילאיי, מימין: אמנון שעשוע וזיו אבירם, צילום: תומי הרפז מייסדי מובילאיי, מימין: אמנון שעשוע וזיו אבירם | צילום: תומי הרפז מייסדי מובילאיי, מימין: אמנון שעשוע וזיו אבירם, צילום: תומי הרפז

האורקם ריד מושק במגוון שפות - עברית, אנגלית, ערבית, צרפתית וגרמנית, ויוכל לסייע לראשונה לדיסלקטיים, ואנשים המתמודדים עם קשיי קריאה, ובעיות של עייפות קריאה ולקויות למידה, לקרוא באופן עצמאי.

OrCam Read של אורקם,  OrCam Read של אורקם OrCam Read של אורקם,

לפי נתונים של אגודת ניצן (הארגון הגדול בארץ לטיפול בילדים ובוגרים עם ליקויי למידה והפרעת קשב), שיעור לקויי הלמידה בעולם המערבי לרבות מדינת ישראל עומד על בין 10% לכ-15%. רובם סובלים מקשיים בתחום השפה כגון רכישה וביסוס הקריאה, כאשר מתווספות לכך השלכות על כל תחומי הלמידה וההישגים הלימודיים.

ה-OrCam Read הוא מכשיר קריאה דיגיטלי מבוסס טכנולוגיית AI (בינה מלאכותית)  באמצעותה המכשיר, המשתמש בלייזר, מקריא טקסט דיגיטלי או מודפס, מספר, מחשב נייד או מכשיר סלולרי ללא חיבור לרשת או לענן, כך שאפשר להשתמש בו מבכל מקום. 

OrCam Read של אורקם,  OrCam Read של אורקם OrCam Read של אורקם,

לדברי ד״ר מלי דנינו, מנכ"לית אגודת ניצן: "תקופת הקורונה והלימוד מהבית חידדה בפני הורים רבים כי ילדיהם מתמודדים עם קשיי למידה שונים. לפי הנתונים שפורסמו בעבר על ידי משרד החינוך, קיים פער משמעותי בזכאות להתאמות בין תלמידים המתגוררים במרכז לתלמידים המתגוררים בפריפריה – נתונים אלו מצביעים על חוסר מודעות ותת אבחון. לכן, על מדינת ישראל מוטלת החובה להשקיע מאמצים, על מנת להעלות את המודעות ולספק אמצעים ופתרונות שונים – כולל טכנולוגיים, בכדי שתלמידים רבים לא יפלו בין הכיסאות".

צחי ישראל, סמנכ"ל מכירות ופיתוח עיסקי בחברת אורקם מסר כי "הרחבנו את טכנולוגיית ה-AI הייחודית שלנו עבור OrCam Read, שהפך למוצר חדש המעצים באופן משמעותי ומשנה חיים לאנשים הסובלים מקשיי קריאה. המכשיר מחזיר את ההנאה מקריאה כשהוא מקריא באופן קולי טקסט מודפס או דיגיטלי מכל משטח. היכולת הזו לשמוע מיד טקסט מקלה על קושי הקריאה ומאפשרת להתמקד בתוכן בקלות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות