אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון מגדל נשמע לדרישת ברקת: יתכנס לבחור מנכ"ל ביומיים הקרובים צילומים: עמית שעל, אוראל כהן

בלעדי

דירקטוריון מגדל נשמע לדרישת ברקת: יתכנס לבחור מנכ"ל ביומיים הקרובים

ביום שישי האחרון פנה ברקת לדירקטוריון מגדל במכתב שבו דרש להמשיך בהליך מינוי מנכ"ל לחברת הביטוח באופן מייד - לאחר שבעל השליטה אליהו הקפיא את ההליך

04.10.2021, 07:15 | גולן חזני

דירקטוריון חברת הביטוח מגדל יתכנס במהלך היומיים הקרובים על מנת לבחור מנכ"ל לחברה, כך נודע ל"כלכליסט". ההתכנסות נעשית לפי דרישת הממונה על שוק ההון, משה ברקת.


קראו עוד בכלכליסט:


כפי שנחשף ב"כלכליסט", ביום שישי האחרון פנה ברקת לדירקטוריון מגדל במכתב שבו דרש להמשיך בהליך מינוי מנכ"ל לחברת הביטוח באופן מיידי. זאת, לאחר שבעל השליטה בחברה שלמה אליהו החליט להקפיא את ההליך בעקבות ההודעה שמסר לו רונן אגסי, ראש החטיבה העסקית בבנק לאומי, לפיה הוא מושך את המועמדות שלו. אגסי היה המועמד המועדף על אליהו, ולאחר פרישתו נותרו שני מועמדים שקיבלו את המלצת ועדת האיתור – ידין ענתבי, ראש החטיבה הבינלאומית בבנק הפועלים ובעבר המפקח על הביטוח, ושגיא יוגב, שפרש לאחרונה מתפקיד מנהל חטיבת הביטוח הכללי בהראל. 


מימין בעל השליטה במגדל שלמה אליהו ויו"ר רשות שוק ההון משה ברקת, צילומים: עמית שעל, אוראל כהן מימין בעל השליטה במגדל שלמה אליהו ויו"ר רשות שוק ההון משה ברקת | צילומים: עמית שעל, אוראל כהן מימין בעל השליטה במגדל שלמה אליהו ויו"ר רשות שוק ההון משה ברקת, צילומים: עמית שעל, אוראל כהן


ענתבי הוא המועמד המועדף על יו"ר מגדל ביטוח יפתח רון־טל, אך למרות זאת נדמה כי כעת סיכוייו של יוגב לזכות בתפקיד גבוהים יותר. יש לכך שתי סיבות מרכזיות. הראשונה היא שענתבי זוכה לתמיכת רון־טל, ולכן גם לו וגם לאליהו יהיה קל יותר עם מינוי יוגב כמעין מועמד של פשרה. השנייה היא שהזמינות של יוגב מיידית. מנכ"ל מגדל ביטוח הנוכחי רן עוז עוזב בנובמבר כדי לנהל את חברת כרטיסי האשראי ישראכרט, ואם יוגב יזכה בתפקיד הוא יוכל להתחיל חפיפה באופן מיידי. זאת, בעוד שענתבי זקוק לתת הודעה מראש של כחודשיים-שלושה לבנק הפועלים, מה שייצור ואקום ניהולי במגדל ביטוח. כמו כן, יוגב זכה להמלצה חמה מצד חברת הייעוץ של ענת שלף, שמלווה את ועדת האיתור של מגדל ביטוח. 

עוד נודע כי חלק נכבד מחברי דירקטוריון מגדל ביטוח תומך באפשרות לתת לאליהו פרק זמן של כשבוע על מנת להביא מועמד אחר מטעמו, אם ירצה בכך. זאת משום שהוא בעל השליטה, ולשיטתם, על אף שהוא אינו דירקטור במגדל ביטוח, אלא רק יו"ר החברה־האם מגדל אחזקות, ולכן פורמלית לא אמור לקחת חלק בהליך בחירת המנכ"ל, יש לתת לו את הכבוד ואת הזכות להשמיע את דעתו. עם העמדה העקרונית הזו מסכימה גם רשות שוק ההון, שהיא האחראית לכך שאליהו אינו דירקטור במגדל ביטוח, לאחר שהעמידה לו אולטימטום שבו התבקש לבחור בין הכיסא הזה לכס יו"ר מגדל אחזקות, שבו בחר בסופו של דבר. אם אליהו יבחר להביא שם חדש לשולחן, המועמד יצטרך לעבור ראיון בוועדת האיתור ורק לאחר מכן, במידה שיקבל את המלצתה, יעלה שמו לדיון בדירקטוריון.

בשל האופציה שחלק מהדירקטורים מעוניינים לתת לאליהו, ייתכן שבמהלך היומיים הקרובים יבחר הדירקטוריון מנכ"ל על תנאי, שיפוג כשאליהו יודיע שאין בכוונתו לממש את האופציה להביא שם של מועמד נוסף, או שהמועמד הנוסף שיביא אליהו לא יעבור את ועדת האיתור או לא יזכה לתמיכת הדירקטוריון. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות