אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות התחרות תבדוק את ההחלטה של נייקי להפסיק לספק סחורה לחנויות צילום: גטי

פרסום ראשון

רשות התחרות תבדוק את ההחלטה של נייקי להפסיק לספק סחורה לחנויות

אתמול הודיעה החברה לכ-100 בעלי חנויות נעליים פרטיות שהיא מפסיקה לספק להם סחורה. היום, בעלי החנויות התאגדו ופנו לרשות לבחון את הנושא

04.10.2021, 11:24 | אורנה יפת

רשות התחרות תבדוק אם ההחלטה של נייקי ישראל להפסיק לספק סחורה לבעלי חנויות קטנות פוגעת בתחרות בענף ההנעלה. זאת בעקבות תלונה שהגישו בעלי חנויות נעליים פרטיות. כך נודע לכלכליסט. ברשות התחרות אישרו כי הוגשה תלונה והיא תיבדק. 

סיטונאים שעובדים עם נייקי ורוכשים ממנה סחורה בהיקפים של מיליוני שקלים בשנה הגישו את התלונה לרשות התחרות בעקבות כאמור ההודעה ששלחה נייקי לכ-100 בעלי חנויות נעליים פרטיות על כך שהיא מפסיקה לספק להם סחורה. 

חנות נייקי, צילום: עמית שעל חנות נייקי | צילום: עמית שעל חנות נייקי, צילום: עמית שעל

הפרשה החלה בסופשבוע שעבר כאשר נייקי ישראל שיגרה מכתבים לבעלי חנויות ורשתות קטנות ובנוניות ובהם הודיעה על הפסקת עבודה מולם ומסרה כי לא יוכלו לבצע עוד הזמנת סחורה ממנה. "לאחר בחינה מקיפה שנעשתה על ידי החברה ובשים לב לנסיבות השוק המשתנות, נמצא כי המשך היחסים העסקיים ביניכם לבין החברה אינו תואם עוד את מדיניות החברה ויעדיה", כתבה נייקי לבעלי החנויות. "לאור זאת, הריני להודיעכם כי החברה מבקשת לסיים את ההתקשרות העסקית בין הצדדים על פי ההסכם בסוף עונת המכירות קיץ 2022. בהתאם לכך, ההתקשרות בין הצדדים תגיע לסיומה ב-31 במאי 2022, ללא צורך בהתראה נוספת". 

בעלי החנויות התאגדו, פתחו קבוצת ווטסאפ, וכעת הם בוחנים התקשרות עם עו"ד שייצג אותם מול נייקי ישראל.   

מניית ריטיילורס קופצת בבורסה של תל אביב במחזור גבוה, בתגובה להודעה של נייקי. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות