אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אודי אנג'ל מכר את חלקו הישיר בחברה לישראל ב-97 מיליון שקל צילום: נמרוד גליקמן, אמיר רון

אודי אנג'ל מכר את חלקו הישיר בחברה לישראל ב-97 מיליון שקל

אנג'ל נותר בעל אחזקת מיעוט באופן עקיף בחברת מילניום השקעות שבאמצעותה שולט עידן עופר בחברה; מניית החברה לישראל זינקה ב-156% ב-12 החודשים האחרונים

04.10.2021, 12:05 | חזי שטרנליכט

אודי אנג'ל מכר אתמול (א') 1.25% ממניות חברה לישראל תמורת 96.6 מיליון שקל, והפסיק לשמש כבעל עניין בחברה, כך דיווחה הבוקר החברה. 

קראו עוד בכלכליסט:

לאחר המכירה לא מחזיק אנג'ל באופן ישיר במניות, אך הוא נותר עם אחזקה בחברת מילניום השקעות אלעד, שבאמצעותה ביצר עידן עופר את שליטתו בחברה לישראל. למילניום השקעות אחזקה של 44.86% בחברה לישראל.

עסקת המכירה נעשתה מחוץ לבורסה לפי שער של 1,004.1 שקל למניה, נמוך בכ-3.3% מהשער שבו ננעלה המניה אתמול. אנג'ל ניצל גאות במחיר מניית החברה לישראל, שעלתה מתחילת השנה ביותר מ-67% והשלימה יזנוק של 156% ב-12 החודשים האחרונים. שווי השוק של החברה לישראל עומד הבוקר על כ-7.9 מיליארד שקל. 

האחזקה במילניום השקעות מחולקת בין שתי חברות שמאוגדות בישראל – משט השקעות בע"מ מחזיקה ב-84.73% ממילניום, והיתרה מוחזקת על ידי חברה בשם אקס.טי השקעות. משט השקעות נשלטת על ידי עידן עופר דרך שרשור על ידי סדרה של תאגידים זרים ונאמנות זרה, ואילו אקס.טי השקעות נשלטת בשרשור בדרך דומה על ידי אנג'ל. לאנג'ל אין כיום תפקיד בדירקטוריון החברה לישראל. היו"ר המכהן הוא אביעד קאופמן והמנכ"ל הוא יואב דופלט. 

אודי אנג אודי אנג'ל | צילום: אלירן אביטל ואסף לב אודי אנג

החברה לישראל היא אחת מחברות האחזקות הגדולות במשק , ולה שתי אחזקות עיקריות – 45.73% מחברת המחצבים איי.סי.אל (לשעבר כיל) שכורה ומוכרת אשלג מים המלח, ו-32.99% מבית הזיקוק ממפרץ חיפה – בזן. 

החברה משקיעה גם בתחומים נוספים, פחות מהותיים ביחס לאחזקותיה המרכזיות. כך למשל הודיעה ביום רביעי האחרון, בהתאם לאסטרטגיה חדשה שלה מזה כשנתיים, על כניסה להשקעה בחברת אקווה שנסחרת בבורסת אוסלו בנורבגיה. החברה לישראל השקיעה 65 מיליון דולר תמורת 15% מהחברה המפתחת טכנולוגיות שמסייעות לגידול דגי סלמון.

אודי אנג'ל (71) היה נשוי בעבר לליאורה עופר, בתו של יולי עופר ויו"ר ובעלת השליטה בחברת הקניונים מליסרון. אנג'ל הצטרף לחברת עופר ספנות בשנות השבעים, כשהיתה בבעלות האחים סמי ויולי עופר, ובסוף שנות התשעים היה שותף ברכישת החברה לישראל מידי שאול אייזנברג.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות