אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי עשור באוצר: עדי חכמון, סגנית הממונה על התקציבים בתחומי התשתיות, פורשת צילום: דוברות משרד האוצר

פרסום ראשון

אחרי עשור באוצר: עדי חכמון, סגנית הממונה על התקציבים בתחומי התשתיות, פורשת

חכמון נחשבת לאחת הדמויות המשפיעות בתחום התשתיות והאנרגיה ועיצבה את המדיניות בתחום זה. במהלך כהונתה כסגנית הובילה לשינוי משמעותי בסדרי העדיפויות של משרד התחבורה תוך קידום מאסיבי של פרויקטי הסעת המונים בראשם פרויקט המטרו, דחפה למעבר לתחבורה חכמה וגמישה והובילה להסרת חסמים בתחום האנרגיה המתחדשת

04.10.2021, 12:58 | אדריאן פילוט

עדי חכמון, סגנית הממונה על התקציבים בתחומי התשתיות (תחבורה, אנרגיה, מים וחקלאות), פורשת. חכמון, שסוגרת עשור במשרד האוצר, נחשבת לאחת הדמויות המשפיעות בתחום התשתיות והאנרגיה של ישראל בחומש האחרון ועיצבה את המדיניות בתחום זה. חכמון היא גם הסגנית הותיקה מבין כלל הסגנים וזוכה להערכה רבה באוצר, וגם מחוצה לו. 

קראו עוד בכלכליסט:

מתחילת המסלול שלה באוצר, חכמון התמקדה באנרגיה ותשתיות: היא התחילה את דרכה בתחום המים, ומשם התקדמה לניהול תחום האנרגיה ותחום התעשייה והמסחר. כאמור, בארבע השנים האחרונות היא סגנית הממונה על התקציבים שאחראית על כל תחומי התשתיות ואחראית על ניהול וביצוע תקציבי עתק בלמעלה מ-40 מיליארד שקל. 

גורמים באוצר מסרו היום כי חכמון הצליחה להביא בכהונתה כסגנית לשינוי משמעותי בסדרי העדיפויות של משרד התחבורה תוך קידום מאסיבי של פרויקטי הסעת המונים בראשם פרויקט המטרו, דחפה למעבר לתחבורה חכמה וגמישה, והובילה להסרת חסמים בתחום האנרגיה המתחדשת, כאשר במסגרת חוק ההסדרים היא הובילה - מטעם האוצר - רפורמות משמעותיות לרבות הקמת פרויקט המטרו, אך גם החלת אגרות גודש, הרפורמה לפתיחת החקלאות לתחרות ומעבר לחקלאות חדשנית ומתקדמת, קידום אנרגיה מתחדשת וסגירת תחנת הכוח ברידינג.

עדי חכמון , צילום: דוברות משרד האוצר עדי חכמון | צילום: דוברות משרד האוצר עדי חכמון , צילום: דוברות משרד האוצר

במסגרת תפקידה הייתה שותפה מרכזית בקידום מס ריווחי יתר על משאבי טבע (ששינסקי 2), במתווה הגז, הרפורמה בחברת החשמל, הרפורמה בנמלי הים. 

חכמון היא בעלת תואר ראשון בכלכלה ומדעי הקוגניציה ותואר שני בכלכלה פיננסית, שניהם מהאוניברסיטה העברית. אחרי תקופת צינון היא צפויה להצטרף למגזר הפרטי. 

בימים הקרובים צפוי הממונה על התקציבים החדש, יוגב גרדוס, לבצע את המינוי המשמעותי הראשון שלו כממונה ולבחור לחכמון מחליפ/ה. חכמון תעזוב את המשרד אחרי אישור תקציב המדינה וחוק ההסדרים, חכמון היתה מועמדת מובילה לתפקיד מנכלית משרד התחבורה אך בסוף לא נבחרה לתפקיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות