אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכוון לשמים: מדוע פטריק דרהי רוצה לרכוש חברת לוויינים מצרפת? צילום: AFP

מכוון לשמים: מדוע פטריק דרהי רוצה לרכוש חברת לוויינים מצרפת?

על פי רויטרס, חברת Eutelsat Communications דחתה בשבוע שעבר הצעה בגובה 2.8 מיליארד יורו מדהרי. אולם ייתכן והבעלים של אלטיס יתפה להגיש הצעה חוזרת גבוהה יותר

04.10.2021, 14:34 | חדשות חוץ

העסקה הגדולה הבאה של פטריק דרהי עשויה להיות לא מהעולם הזה. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי חברת הלוויינים הצרפתית Eutelsat Communications דחתה בשבוע שעבר הצעה בגובה 2.8 מיליארד יורו מטייקון הטלקום. אולם, ייתכן ודרהי, הבעלים של אלטיס ובעל השליטה בחברת הכבלים הישראלית HOT, יתפתה להגיש הצעה חוזרת לנוכח האפשרות למיזוג עם היריבה SES, בשווי 3 מיליארד יורו.

קראו עוד בכלכליסט:


פטריק דרהי הבעלים של HOT , צילום: AFP פטריק דרהי הבעלים של HOT | צילום: AFP פטריק דרהי הבעלים של HOT , צילום: AFP

לשתי חברות הלוויינים בעיה דומה. הלוויינים שלהן מרוחקים 35 אלף ק"מ מכדור הארץ, שזה אמנם המרחק האידיאלי לשידור אותות טלוויזיה. אך הצפייה בטלוויזיה בירידה והמרחק הרב מקשה להשתמש בלוויינים בשוק האינטרנט המהיר המתרחב במהירות. כך למשל, פעילויות מקוונות כמו גיימינג מחייבות זמני תגובה מהירים במיוחד. זו הסיבה מדוע יזמים מיליארדרים כמו אלון מאסק וג'ף בזוס רוצים לבנות קונסטלציית לוויינים הקרובה יותר לכדור הארץ. 

אם כך, מדוע דרהי מתעניין דווקא ב- Eutelsat? אחת הסיבות היא מחיר מניה הנמוך ב-30% מכפי שהיה בינואר 2020, אף שהמגפה לא פגעה בפעילות בענף. בינתיים המחיר עלה במסחר מעל ל-12.1 יורו למניה שהציע דרהי, ככל הנראה מכיוון שהמשקיעים מאמינים שהוא יחזור עם הצעה גבוהה יותר. 

נקודה נוספת שקרוב לוודאי מושכת את דרהי היא האפשרות לחסכון בעלויות באמצעות מיזוג עם SES, והעובדה שהממשל האמריקאי מבצע תשלומים נכבדים לשתי החברות כפיצוי על העברת חלק מספקטרום השידור שלהן. המיזוג בין החברות יכול לאפשר לדרהי לגייס בסביבות 3 מיליארד יורו, סכום שיספיק למימון פרמיית רכישה מכובדת ואף לחלק לו דיבידנד גבוה. דרהי ביצע מהלך דומה של ניצול חובות בבית המכירות הפומביות סותבי'ס שרכש ב-2019. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות