אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייק בן ארי בדרך לכתב אישום על הונאת משקיעים והימלטות מישראל צילומים: מתוך אתר EGFE, שאטרסטוק

מייק בן ארי בדרך לכתב אישום על הונאת משקיעים והימלטות מישראל

רשות ני"ע סיימה את החקירה נגד בעל השליטה בחברת EGFE, החשוד בשימוש במרמה במאות מיליוני שקלים שגייס מכ-1,000 משקיעים. בן ארי נמלט מישראל בסמוך לפתיחת החקירה, והוצא נגדו צו מעצר בינלאומי. הרשות: "ראיות רבות לביסוס החשד"

05.10.2021, 13:54 | תומר גנון

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך העבירה את תיק החקירה בעניינו של מיק בן ארי למחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה). 

נגד בן ארי, החשוד בהונאת משקיעים, צפוי להיות מוגש כתב אישום גם על הימלטות, לאחר שברח מישראל בסמוך לפתיחת החקירה. 

קראו עוד בכלכליסט:

באפריל 2021 פתחה הרשות בחקירה בעניינו של בן ארי וחברת EGFE, בחשד לביצוע עבירות על חוק השקעות משותפות בנאמנות, חוק הייעוץ, חוק העונשין וחוק איסור הלבנת הון. 

"נתפסו נכסים ששווים נאמד בעשרות מיליוני שקלים"

מדובר בהונאת משקיעים רחבת היקף שנחשפה על ידי הרשות ונחקרה על ידה, במסגרתה הציע לציבור השקעה משותפת בנאמנות ללא היתר מרשות ניירות ערך וללא פרסום תשקיף כמתחייב מהוראות החוק. על פי החשד, בן ארי גייס מאות מיליוני שקלים מכ-1,000 משקיעים, תוך הצגת מצגי שווא ושימוש בכספים למטרות אחרות מאלה שהציג למשקיעים.

"הרשות פעלה ללא לאות על מנת להגן על עניינם של המשקיעים, ועל מנת להביא לחקר האמת בפרשה, באופן מהיר ככל הניתן", נמסר בהודעה שפרסמה היום הרשות. "מחלקת חקירות אספה ראיות רבות לביסוס החשדות, ואף איתרה ותפסה נכסים ששווים נאמד בעשרות מיליוני שקלים".

בתחילת חודש מאי 2021 נמלט בן ארי מן הארץ למרות קיומו של צו עיכוב יציאה מן הארץ בעניינו. כפי שנחשף ב"כלכליסט", בן ארי אף שלח הודעת דואר אלקטרוני למשקיעים שבה הודה בכך שהציג בפניהם מצגי שווא בנוגע להשקעתם.

בעקבות הפרת תנאי השחרור חילטה הרשות את הערבות הבנקאית שהעמיד בן ארי להבטחת עמידתו בתנאי שחרורו, בגובה שני מיליון שקל, והעבירה את הסכום לקופת הפירוק לצורך איתור נכסים על ידי הנאמן והשבת כספים למשקיעים.


מייק בן ארי, צילומים: מתוך אתר EGFE, שאטרסטוק מייק בן ארי | צילומים: מתוך אתר EGFE, שאטרסטוק מייק בן ארי, צילומים: מתוך אתר EGFE, שאטרסטוק


לפי החשד בן ארי נעזר במשקיע נחום אייזנשטאט לצורך הימלטותו מן הארץ, ואף עשה שימוש בדרכונו של המשקיע לשם כך. נחום אייזנשטאט הינו חברו של בן ארי ואחד מיני רבים שהשקיעו כספים בהשקעות אותן שיווק. לפי החשד, אייזנשטאט סייע לבן ארי להימלט מן הארץ ולהפר את התנאים המגבילים שהוטלו עליו במסגרת החקירה, על ידי כך שהעניק לו את דרכונו האישי לטובת מטרה זו.

אייזנשטאט נעצר ונחקר ע"י מחלקת חקירות של רשות ניירות ערך בחשד לעבירות שיבוש וזיוף, על כך שסייע לבן ארי בהוצאה לפועל של תוכנית הבריחה שלו, והתיק בעניינו מצוי בטיפול הפרקליטות.

לאור הפרת התנאים המגבילים שהוטלו על בן ארי, הרשות פועלת במסגרת מלוא סמכויותיה והאמצעים העומדים לרשותה, ובשיתוף פעולה עם הגורמים הרלוונטיים בישראל ומחוצה לה, על מנת להביא למיצוי הדין. התיק מלווה מראשיתו על ידי מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות