אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אליפות העולם בגיימינג תחרותי תיערך לראשונה בישראל

גיימריסט

אליפות העולם בגיימינג תחרותי תיערך לראשונה בישראל

התחרות, שבוטלה בשנה שעברה בשל מגפת הקורונה, תיערך באילת בחודש נובמבר. 12 שחקנים ייצגו את ישראל בארבעה טורנירים שונים. האירוע יתקיים בהשתתפות 500 שחקנים מ-85 מדינות שונות, בהן פקיסטן, אינדונזיה ומלזיה

05.10.2021, 18:00 | עירד עצמון שמאייר

אליפות העולם ה-13 בגיימינג תחרותי (eSport) תיערך באילת בין ה-14 ל-20 בנובמבר, בהשתתפות 500 שחקני גיימינג תחרותי מ-85 מדינות. זו הפעם הראשונה בה תיערך תחרות מסוג זה בישראל, אותה תייצג נבחרת בת 12 שחקנים מטעם עמותת הגיימינג התחרותי בחסות חברת אוברוולף (Overwolf). התחרות הייתה אמורה להיערך בארץ בשנה שעברה, אך בוטלה בשל מגפת הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט:

התחרות כוללת ארבעה מסלולים: טורנירים קבוצתיים במשחקים "Dota 2" ו-"CS:GO", לצד תחרויות יחידים ב-"Tekken 7" ובמשחק הכדורגל "PES 2021". עידו ברוש, יו"ר העמותה הישראלית לגיימינג תחרותי, המפיקה את האירוע יחד עם תנועת מכבי העולמית, אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי הנבחרת הישראלית תתחרה בכל המסלולים. ברוש סיפר כי עלות ההפקה בסך "כמה מיליוני דולרים". עלויות ההפקה מתחלקות בין עיריית אילת המארחת ובין נותני החסות של האירוע, אך לא חשף כמה תרם כל אחד מהגופים בשל הסכמי סודיות.

לדבריו, אירוע בינלאומי מסוג זה אינו מהווה סיכון בריאותי. "אנחנו נמצאים בקשר עם משרדי הממשלה הרלוונטיים. שטח המתחם גדול מאוד, ואני מאמין שייכנסו אליו בין 300 ל-500 שחקנים וחברי צוות מחו"ל". התחרות אף כוללת שחקנים ממדינות ללא קשר דיפלומטי לישראל, כגון פקיסטן, אינדונזיה, בהוטן ומלזיה. "אנחנו בקשר שוטף עם משרד החוץ בשביל לאשר את כניסתם לישראל", חלק ברוש.

מדוע בחרתם באילת כמארחת האירוע?

"לאחר שהצענו את ישראל כיעד התחרות, התחלנו במשא ומתן עם מגוון עיריות. בחרנו באילת משום שזו עיר תיירותית שמסוגלת להעניק רמת אירוח גבוהה למשתתפים".

מהם הפרסים לזוכים בתחרויות?

"הפדרציה העולמית לגיימינג עוד לא הכריזה על הפרסים בתחרות, אולם הם עומדים על כמה עשרות אלפי דולרים בלבד. בניגוד לתחרויות מסחריות, בהן הפרסים עומדים על מיליוני דולרים, כאן השחקנים מייצגים מדינות, ולא קבוצות מסחריות. זה האירוע היחיד שבו מחלקים מדליות, מעין אולימפיאדה של גיימינג תחרותי".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות