אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עצמאים לא יחויבו להתקין דלקן - אלא אם מדובר ברכב מסחרי שאטרסטוק

עצמאים לא יחויבו להתקין דלקן - אלא אם מדובר ברכב מסחרי

כשלושה שבועות לפני המועד בו נדרשו עצמאים המחזיקים ברכב פרטי להתקין דלקן כדי לקבל הכרה בהוצאות הדלק, המהלך מצטמצם לרכבי הסעות ורכבים מעל 3.5 טונות

05.10.2021, 19:13 | תומר הדר

כשלושה שבועות לפני המועד בו נדרשו עצמאים המחזיקים ברכב פרטי להתקין דלקן כדי לקבל הכרה בהוצאות הדלק, המהלך מצטמצם לרכב מסחרי בלבד. 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", לפני מספר שבועות פרסמה רשות המסים מסמכים לפיהם כל עצמאי שמחזיק ברכב פרטי ומעוניין לקבל הכרה בהוצאות הדלק יהיה חייב בהתקנת התקן תדלוק, כלומר דלקן, פזומט ודומיהם. המטרה, לפי רשות המסים, היא למנוע הונאות של בעלי רכבים שמשתמשים ברכביהם למטרת פנאי, אבל רושמים את הוצאות הדלק על העסק.


רכבי הסעות, ג רכבי הסעות | ג'נסיס רכבי הסעות, ג

כעת כאמור מהלך זה מצטמצם בעקבות שיתוף פעולה בין השר חמד עמאר וסגן השר במשרד ראש הממשלה אביר קארה. התקנת הדלקן תהיה בתוקף רק לגבי רכבי הסעות ורכבים שמשקלם הוא מעל 3.5 טונות, כלומר רכב מסחרי. 

לפי פרסומי רשות המסים, מהלך זה, שהיה אמור לחול גם על רכבים דו-גלגליים, היה אמור להכניס לקופת המדינה סכום של כ-280 אלף שקל בשנת 2022 וכ-400 מיליון שקל בשנה מ-2023 ואילך. לדברי גורמים בתחום הדלקים, ההחלטה יצרה התמרמרות בקרב עצמאים בעלי עסקים זעירים, אבל יותר מכך, גרמה למה שגורמים בענף מגדירים "מבול של אופורטוניסטים" בתחום הדלק, החל ממפתחי אפליקציות וכלה במשווקי מתקני תדלוק אשר החלו בשבועות האחרונים להפעיל לחצים על עצמאים להתקין את התקני התדלוק. 

כעת כאמור חובה זו מבוטלת, ותחול רק על בעלי רכבי הסעות ורכב מסחרי.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות