אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלנטיר זכתה בחוזה של הצבא האמריקאי בסכום של 823 מיליון דולר צילום: רויטרס

פלנטיר זכתה בחוזה של הצבא האמריקאי בסכום של 823 מיליון דולר

חברת הסייבר תספק ליחידות המודיעין של הצבא שירותי ניתוח דאטה - מניית פלנטיר קפצה ב-13.7% במסחר המאוחר; "במסגרת השותפות שלנו עם קהילת המודיעין של צבא ארה"ב, נמשיך לספק טכנולוגיה חדשה ומלהיבה שמסייעת לה במהלכי המודרניזציה"

06.10.2021, 10:16 | חדשות חוץ

חוזה חדש ומשמעותי לפלנטיר: חברת תוכנות המודיעין (כרייה וניתוח מידע) הודיעה על זכייה בחוזה של מודיעין צבא ארה"ב (U.S. Army), בסכום של 823 מיליון דולר - המניה הגיבה להודעה בזינוק של 13.7% במסחר המאוחר בניו יורק. 


קראו עוד בכלכליסט:


במסגרת החוזה תספק פלנטיר (Palantir Technologies) שירותים הכוללים ניתוח וארגון הדאטה העצום של יחידות המודיעין. בצבא מאמינים ששיתוף הפעולה עם החברה יעזור להם לצעוד קדימה ולהתייעל.

החברה תספק ליחידות המודיעין של הצבא (U.S. Army) "מערכת המיועדת לקבלת החלטות תוך חיבור הנקודות ממקורות שונים", נאמר בהודעת פלנטיר. 

"המערכת תתמוך ביחידות המודיעין של הצבא ברחבי העולם, עם מידע מודיעין מגובש ופלטפורמת ניתוח שמתפרשת על מערכות אבטחה מגוונות", נאמר בהודעת החברה. 

הפרויקט החדש הוא חלק מתוכנית רכש והתחדשות בצבא האמריקאי, המכונה Army’s Capability Drop 2. לדברי פלנטיר, מדובר רק באחד מכמה פרויקטים עליהם היא עובדת עם מודיעין הצבא. ence.

דאג פיליפון (Doug Philippone), ראש חטיבת הביטחון הגלובאלית בפלנטיר, ציין בעקבות העסקה: "אנו מצפים להמשך השותפות שלנו עם קהילת המודיעין של צבא ארה"ב, ולספק טכנולוגיה חדשה ומלהיבה שמסייעת לה במהלכי המודרניזציה". 

מניית פלנטיר קפצה ב-134% ב-12 החודשים האחרונים אך מתחילת 2021 היא מדשדשת, כמעט ללא שינוי (המניה זינקה בתחילת השנה והחלה לסגת בהמשך - בחודש האחרון איבדה המניה 13%). החברה ננעלה אמש בשווי שוק של 45.3 מיליארד דולר. 


אלכס קארפ מנכ"ל פלנטיר, צילום: רויטרס אלכס קארפ מנכ"ל פלנטיר | צילום: רויטרס אלכס קארפ מנכ"ל פלנטיר, צילום: רויטרס


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות