אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"איך נתרחב ונגייס עובדים? נרכוש חברות; עבודה מהבית? יש גמישות מרבית" צילום: יוסי זליגר

"איך נתרחב ונגייס עובדים? נרכוש חברות; עבודה מהבית? יש גמישות מרבית"

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, בשיחה עם "כלכליסט" לאחר הודעת החברה על התרחבות משמעותית בארץ וגיוס 2,500 עובדים: "אם הצלחנו לעשות גידול כה משמעותי בשנת קורונה, לא תהיה לנו כל בעיה לגייס הרבה עובדים"

06.10.2021, 13:17 | מאיר אורבך

"אנחנו מתכוונים להמשיך בדיוק כפי שפעלנו בשנים האחרונות ולרכוש חברות נוספות שיסייעו לנו לעמוד ביעד שהצבנו", כך אומרת מיכל ברוורמן-בלומנשטיק, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח בשיחה עם "כלכליסט", לאחר שהחברה הודיעה היום (ד') על כוונתה להתרחב בצורה משמעותית בארץ ולגייס 2,500 עובדים חדשים. 

ברוורמן-בלומנשטיק מודעת לכמה קשה לגייס עובדים חדשים בישראל, אבל אומרת כי "למרות הקורונה גדלנו מאוד - ביותר מ-30% בשנה וחצי, ובשנתיים האחרונות ב-55%. הוספנו יכולות בתחום של פיתוח רכבים אוטונומיים, מעבר לפיתוחים שיש לנו כיום. אחת הסיבות שמתרחבים לבאר שבע ולירושלים קשורה לכך שמאוד חשוב לנו להגיע לכל העובדים שפזורים בכל המגזרים במדינת ישראל. בזכות המרכז שיש לנו בנצרת הגדלנו פי ארבעה את מספר הערבים שעובדים אצלנו. בירושלים ננסה לגייס ערבים וחרדים, ובבאר שבע ננסה להגיע לפריפריה. אנחנו נפתח מרכז נוסף כאשר נחליט היכן לפתוח אותו".

"לא נגייס את כל ה-2,500 ביום אחד. יש הרבה פעולות שיכללו הכשרות עובדים, בין היתר למגוון רחב של תפקידים"

בשנת הקורונה הבינו במיקרוסופט שדרכי העבודה המסורתיות אינן תקפות יותר, ומודל העבודה העתידי הוא המודל ההיברידי, שישלב עבודה מהבית ועבודה במשרדים. "אנחנו עובדים במודל היברידי, שיש בו גמישות מרבית שמאפשרת לאנשים לעבוד גם בבית וגם בעבודה. הסקר שאנחנו עושים בודק היכן יהיה הכי מתאים להקים מקום שיתאים למודל הזה. אנחנו רוצים שהמקום יהיה גם גמיש לעובדים וגם יגיע לאוכלוסיות חדשות", אומרת ברוורמן-בלומנשטיק. 


מיכל ברוורמן בלומנשטיק , צילום: יוסי זליגר מיכל ברוורמן בלומנשטיק | צילום: יוסי זליגר מיכל ברוורמן בלומנשטיק , צילום: יוסי זליגר

"הצלחנו למשוך עובדים מהמגזר בזכות המרכז בנצרת לכל המרכזים שלנו בארץ. אנחנו כרגע מגייסים מאות עובדים, אבל לא נגייס את כל ה-2,500 ביום אחד, ויש הרבה פעולות שיכללו הכשרות עובדים, בין היתר למגוון רחב של תפקידים. אנחנו מציעים כיום הכשרות חינם בכל העולם, ועובדים על מגוון רחב של משרות ולא רק מהנדסים".

"חלק משמעותי מהגידול יהיה באמצעות רכישות של חברות אחרות בישראל. הגידול שלנו יהיה שילוב בין אורגני לבין גידול לא אורגני. אם הצלחנו לעשות גידול כה משמעותי בשנת קורונה, לא תהיה לנו כל בעיה לגייס הרבה עובדים", אומרת בביטחון ברוורמן-בלומנשטיק". זו השקעה גדולה של מיקרוסופט, וזו הצהרת אמון של החברה. אנחנו נבנה בחלק מהמקומות קמפוסים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות