אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מורי ארקין נפרד מכלל ביטוח עם רווח של 70 מיליון שקל תוך כשנה וחצי צילום: עמית שעל

בלעדי

מורי ארקין נפרד מכלל ביטוח עם רווח של 70 מיליון שקל תוך כשנה וחצי

ארקין מכר את מניותיו האחרונות, 0.5% מכלל אחזקות, החברה־האם של כלל ביטוח, תמורת 23 מיליון שקל. ארקין השקיע ברכישת מניות כלל 215 מיליון שקל ומכר אותן ב־285 מיליון שקל

07.10.2021, 07:10 | גולן חזני

משקיע הפארמה מורי ארקין מסיים את ההרפתקאה בכלל ביטוח. אתמול הפיץ ארקין, באמצעות ברוקר, את יתרת המניות שהחזיק בכלל אחזקות — החברה־האם הציבורית של חברת כלל ביטוח הפרטית — בתמורה ל־23 מיליון שקל. מדובר על כ־0.5% ממניות כלל אחזקות. בכך, נפרד ארקין מחברת הביטוח ברווח של 70 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט:

ארקין נכנס להשקעה בחברת הביטוח לראשונה במאי 2020, בעת שרכש 5% מכלל אחזקות בתמורה ל־130 מיליון שקל, וכן אופציה לרכישת נתח של 3% נוספים. ארקין רכש את המניות באמצעות ארקין אחזקות, המנוהלת בידי בנו ניר ארקין. יחד איתו רכש 5% נוספים גם יקיר גבאי, בעל השליטה בענקית הנדל"ן האירופית אראונדטאון, שמאז התמזגה עם חברת TLG של משפחת דיין. 

באותה העת גם אייל לפידות, מי שהיה מנכ"ל חברת הביטוח הפניקס וכיהן כמנכ"ל שיכון ובינוי, רכש נתח של 5% באמצעות הלוואת מוכר מאי.די.בי, שהיתה בשליטת אדוארדו אלשטיין, והיתה אז בעלת המניות הגדולה בכלל אחזקות.

באוגוסט שלאחר מכן ארקין מימש את האופציה ורכש 3% נוספים מכלל אחזקות ב־83 מיליון שקל, לפי מחיר ששיקף דיסקאונט של 10% על מחיר המניות בבורסה. בהמשך, בעקבות הנפקה שביצעה כלל אחזקות, הנתח של ארקין בחברה ירדה ל־6.8%. במאי האחרון, שנה לאחר שנכנס לחברה, מכר ארקין 2% מהמניות לאלרוב נדל"ן שבשליטת אלפרד אקירוב, שהפכה בכך לבעלת המניות הגדולה בכלל אחזקות — שבינתיים הפכה לחברה שנסחרת ללא גרעין שליטה. בכך, ירד ארקין לאחזקה של 4.8% וחדל להיות בעל עניין. ביולי, ארקין מכר לאקירוב עוד 2% תמורת 85 מיליון שקל, ובין לבין מכר עוד מניות בבורסה, וירד לאחזקה של 1.8% בלבד. מאותו המועד המשיך ארקין למכור מניות בהזדמנויות שונות, עד שאתמול, כאמור, מכר את המניות האחרונות שלו.

בסה"כ השקיע ארקין בכלל אחזקות כ־215 מיליון שקל ומכר מניות בהיקף כולל של 285 מיליון שקל, כך שהוא נותר עם רווח של 70 מיליון שקל. מאז שנכנס ארקין לכלל אחזקות, במאי 2020, ועד אתמול, עלתה מניית כלל אחזקות בקרוב ל־90%.

בעת שארקין, גבאי ולפידות נכנסו להשקעה בכלל אחזקות, נשמעו ספקולציות בשוק, לפיהן השלושה עשויים להשתלט על כלל ביטוח. אולם במהרה התברר כי עבור ארקין וגבאי מדובר בהשקעה פיננסית. גם גבאי כבר נפרד מהשקעתו בחברה.

כעת, העיניים נשואות לאקירוב, שכבר הגיע לאחזקה של 15% בחברה. אקירוב עשוי להגיש בקשה להיתר שליטה לרשות שוק ההון, לאחר שהגיע לאחזקה המקסימלית המותרת לו כיום.

מורי ארקין, צילום: עמית שעל מורי ארקין | צילום: עמית שעל מורי ארקין, צילום: עמית שעל


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות