אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל המעבר לעבודה מהבית: עלייה של כ־28% בגיוס עורכות דין בכירות צילום: שאטרסטוק

בגלל המעבר לעבודה מהבית: עלייה של כ־28% בגיוס עורכות דין בכירות

לפי נתוני חברת קודקס, העלייה החדה נוצרה מאז תחילת משבר הקורונה. נכון לאוגוסט האחרון, 47.5% מעורכות הדין הרשומות הן נשים, לעומת 52.5% גברים. אולם עד כה, השוויון המספרי לא השתקף ברוב משרדי עוה"ד באיוש תפקידים בכירים

07.10.2021, 09:01 | ליטל דוברוביצקי

עלייה חדה בגיוס עורכות דין בכירות מאז שהחל משבר הקורונה. כך עולה מנתונים בלעדיים של בדיקה שערכה קודקס, חברת ההשמה בתחום המשפט. 

קראו עוד בכלכליסט:

העלייה נובעת לפי הערכה מהמעבר לעבודה מהבית. נכון לאוגוסט 2021, 47.5% מעורכות הדין הרשומות הן נשים לעומת 52.5% גברים. אבל השוויון המספרי לא משתקף ברוב משרדי עוה"ד בכל הנוגע לאיוש תפקידים בכירים. שיעור הנשים המכהנות כשותפות במשרדים פרטיים דרוש שיפור. 

ליאת בן צבי-שבח ליאת בן צבי-שבח' מנכ"לית קודקס | ניקי וסטפהל ליאת בן צבי-שבח

בחודשים האחרונים נראה שיש שינוי. על פי קודקס, יותר ויותר משרדים מגייסים נשים לתפקידים בכירים, בתפקידי שותפות או עם אופק קידום לשותפות. הייתה עלייה של כ־28% בגיוס עורכות דין בכירות (המשתכרות מעל 25 אלף שקל ברוטו לחודש) בין ינואר ליוני 2021 לעומת ינואר־יוני 2019, לפני פרוץ הקורונה. במחצית הראשונה של 2021 כ־66% מעורכי הדין הבכירים שגויסו למשרדים היו נשים, לעומת 38% במחצית הראשונה של 2019.

ליאת בן־צבי שבח, מנכ"לית קודקס: "אנחנו מעריכים שנראה עלייה באחוז הנשים שמתמנות לשותפות כבר בסבב המינויים הקרוב".

בתוך כך פתחו קודקס וארגון סופרסונס לפני כחצי שנה את המחזור הראשון של "שותפות", תוכנית הכשרה לעורכות דין שנועדה לקדם שוויון מגדרי בכל הדרגים והמשרות הבכירות בענף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות