אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מ-3 יוצא 1: שגיא יוגב נבחר למנכ"ל מגדל צילום: יונתן בלום

בלעדי

מ-3 יוצא 1: שגיא יוגב נבחר למנכ"ל מגדל

הלחצים מרשות שוק ההון האיצו את התהליך - דירקטוריון מגדל ביטוח החליט על מינוי המשנה למנכ"ל של הראל ביטוח לשעבר לתפקיד; הוא היה המועמד היחיד שהועמד לבחירה בישיבה היום; רונן אגסי, מועמדו של בעל השליטה שלמה אליהו, פרש מהמירוץ עוד קודם לכן; בהודעת החברה שיצאה לאחר הפרסום בכלכליסט נאמר: "יוגב נמצא המתאים והראוי ביותר מבין המועמדים שנבחנו, הן ע"י ועדת האיתור והן ע"י מליאת הדירקטוריון"

07.10.2021, 16:32 | גולן חזני

שגיא יוגב הוא המנכ"ל הבא של חברת הביטוח מגדל. לכלכליסט נודע כי דירקטוריון מגדל ביטוח החליט על מינוי יוגב לפני שעה קלה.

יוגב היה המועמד היחיד שהועמד לבחירה בישיבת דירקטוריון מגדל ונתמך בסופו שלדבר גם על ידי בעל השליטה שלמה אליהו בישיבה היום (ה'). 

קראו עוד בכלכליסט:


בהודעה שפרסמה מגדל לאחר הפרסום בכלכליסט נכתב כי "בעל השליטה בחברת מגדל ביטוח, מר שלמה אליהו, יו"ר הדירקטוריון, יפתח רון-טל והדירקטוריון, שמחים להודיע על מינויו של שגיא יוגב לתפקיד מנכ"ל מגדל חברה לביטוח".

עוד נמסר כי יוגב, שכיהן עד לאחרונה כמשנה למנכ"ל בהראל ביטוח, הוא "בעל ידע רחב וניסיון עשיר בתחומי הביטוח השונים, וכן ניסיון ניהולי רב שנים".

"יוגב נמצא המתאים והראוי ביותר מבין המועמדים שנבחנו, הן ע"י ועדת האיתור והן ע"י מליאת הדירקטוריון, לתפקיד בכיר זה. בעל השליטה, חברי הדירקטוריון, הנהלת החברה ועובדיה מאחלים למר יוגב הצלחה בתפקידו, ומשוכנעים שיצעיד את החברה, בשיתוף מלא עם הדירקטוריון ובעל השליטה, להישגים לה החברה ראויה, ולהובלת תחומי הביטוח השונים", נאמר עוד בהודעה. 

יוגב עזב את חברת הביטוח הראל ביוני האחרון. בתפקידו האחרון בהראל הוא שימש כמנהל חטיבת הביטוח הכללי (וכאמור כמשנה למנכ"ל), אותה קידם משמעותית. יוגב עבד בהראל במשך 23 שנים בתפקידים שונים. 


 מימין: רונן אגסי, ידין ענתבי ושגיא יוגב שנבחר, צילום: מיה כרמי-דרור, עמית שעל, יונתן בלום מימין: רונן אגסי, ידין ענתבי ושגיא יוגב שנבחר | צילום: מיה כרמי-דרור, עמית שעל, יונתן בלום  מימין: רונן אגסי, ידין ענתבי ושגיא יוגב שנבחר, צילום: מיה כרמי-דרור, עמית שעל, יונתן בלום

דירקטוריון מגדל ביטוח בחר ביוגב לאחר שרשות שוק ההון הודיעה כי עליו לבחור מנכ"ל באופן מיידי. הודעה זו של הרשות, שבראשה עומד משה ברקת, התקבלה על רקע סאגה ממושכת, שבמהלכה ניסה בעל השליטה בחברה שלמה אליהו לקדם את המינוי של רונן אגסי, ראש החטיבה העסקית בבנק לאומי, בעוד היו"ר יפתח רון-טל ניסה לקדם את הבחירה בידין ענתבי, המשמש כראש חטיבת השווקים הפיננסיים והפעילות הבינלאומית בבנק הפועלים. 

בסופו של דבר, אגסי הודיע כי הוא פורש מהמירוץ בעקבות לחצים אדירים שהופעלו עליו בבנק, והותיר את הבמה לשני המועמדים האחרים שהומלצו על ידי ועדת האיתור של הדירקטוריון וחברת ההשמה שליוותה את הדירקטוריון בתהליך. 

לאחר פרישת אגסי, אליהו ביקש להקפיא את הליך בחירת המנכ"ל, אך הרגולטור (רשות שוק ההון) התערב על מנת שההליך יימשך באופן מיידי. 

מימין: בעל השליטה במגדל שלמה אליהו ויו"ר רשות שוק ההון משה ברקת, צילומים: עמית שעל, אוראל כהן מימין: בעל השליטה במגדל שלמה אליהו ויו"ר רשות שוק ההון משה ברקת | צילומים: עמית שעל, אוראל כהן מימין: בעל השליטה במגדל שלמה אליהו ויו"ר רשות שוק ההון משה ברקת, צילומים: עמית שעל, אוראל כהן


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות