אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסנאטורית חובבת הקריפטו "שכחה" להצהיר שרכשה ביטקוין AP

הסנאטורית חובבת הקריפטו "שכחה" להצהיר שרכשה ביטקוין

סינתיה לומיס מהמפלגה הרפובליקאית מחזיקה ביטקוין בסכום של מאות אלפי דולרים; את הרכישה האחרונה ביצעה באוגוסט, זמן קצר לאחר שתמכה בתיקון לחוק שעשוי היה להפיק רווחים לשוק הקריפטו - ואף איחרה ב-45 יום בדיווח על הרכישה; בתצהיר מאפריל כלל לא ציינה את אחזקותיה במטבע

08.10.2021, 19:09 | נועם לנדמן

הסנאטורית הרפובליקנית סינתיה לומיס (Cynthia Lummis), שידועה כתומכת נלהבת בביטקוין ובשוק הקריפטו בכלל, רכשה באוגוסט האחרון ביטקוין עד סכום של 100 אלף דולר. זאת, לאחר ששבועיים קודם לכן הביעה תמיכה בתיקון לחוק שעשוי היה להפיק רווחים לשוק הקריפטו, כך פורסם ב-CNBC לפי תצהיר שהגישה לומיס בחמישי.


קראו עוד בכלכליסט:


הסנאטורית רכשה ב-16 באוגוסט ביטקוין בסכום של 50-100 אלף דולר באמצעות חברת הברוקרג' River Financial. באותה עת שוק הקריפטו והביטקוין בפרט רשמו עליות, כאמור זמן קצר לאחר שסנאטורים, בהם לומיס, פעלו להגביל את ההגדרה של ברוקר (מתווך) קריפטו, באמצעות תיקון לחוק.


סינתיה לומיס, AP סינתיה לומיס | AP סינתיה לומיס, AP


התיקון של לומיס וחבריה נועד להבטיח כי כורי המטבעות ואנשי החומרה והתוכנה לא יחויבו בדיווחים הקבועים בחוק עבור מתווכי הקריפטו. לבסוף התיקון לא התקבל.

זאת ועוד, התצהיר שהגישה לומיס בעקבות הרכישה באוגוסט, הגיע באיחור של 45 ימים מהדד-ליין שנועד למנוע מסחר לפי מידע פנימי אצל חברי הקונגרס. העיכוב בהגשת התצהיר נגרם מ"טעות ברישום", כך לפי דובר של לומיס ששוחח עם CNBC, והדגיש כי "מדובר בטעות ולא במעשה מכוון, והנושא טופל ללא ענישה".

יתרה מזו, התצהיר שהגישה לומיס באפריל לא כלל כל אזכור לאחזקה בביטקוין. אך כבר שבוע לאחר מכן הגישה לומיס תצהיר לפיו היא מחזיקה ביטקוין בשווי של 100-250 אלף דולר.

לומיס תומכת בשוק הקריפטו שנים ארוכות - בעבר סיפרה הסנאטורית כי רכשה לראשונה את המטבע ב-2013 במחיר של 330 דולר, שוויו אז, והיא מחזיקה בחמישה מטבעות נכון לסוף יוני האחרון. מחירו של הביטקוין עומד היום על 54.5 אלף דולר.

בראיון מחודש יוני ל-CNBC סיפרה לומיס כי "היתה רוצה לראות מטבע קריפטו כמו הביטקוין הופך לאחד מהנכסים המגוונים שמחזיקות קרנות הפנסיה, ומספק לאנשים הזדמנות לחסכון עתידי".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות