אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוקש אמבני מצטרף לבזוס ומאסק במועדון ה-100 מיליארד צילום: רויטרס

מוקש אמבני מצטרף לבזוס ומאסק במועדון ה-100 מיליארד

האיש העשיר באסיה נכנס לרשימה היוקרתית שבה חברים עמו 11 איש. הונו נאמד כעת ב-100.6 מיליארד דולר, לאחר שתפח ב-23.8 מיליארד דולר בשנה האחרונה

09.10.2021, 15:30 | חדשות חוץ

מוקש (Mukesh) אמבני, האיש העשיר באסיה, הצטרף לג'ף בזוס ואלון מאסק ברשימת האנשים בעלי ההון של יותר מ-100 מיליארד דולר. 


קראו עוד בכלכליסט:


יושב הראש של Reliance Industries ההודית נכנס לרשימה האקסקלוסיבית של 11 איש לאחר שמניות הקונגלומרט שלו טיפסו לשיא אתמול. הונו שווה כעת 100.6 מיליארד דולר, על פי מדד המיליארדרים של בלומברג, לאחר שצמח ב-23.8 מיליארד דולר בשנה האחרונה. 

ברשימה היוקרתית של בעלי ההון עם יותר מ-100 מיליארד דולר חברים גם אלון מאסק (222.1 מיליארד דולר); ג'ף בזוס (190.8 מיליארד דולר); ברנרד ארנו (155.6 מיליארד דולר); ביל גייטס (127.9 מיליארד דולר); לארי פייג' (124.5 מיליארד דולר); מארק צוקרברג (123 מיליארד דולר); סרגיי ברין (120.1 מיליארד דולר); לארי אליסון (108.3 מיליארד דולר); סטיב באלמר (105.7 מיליארד דולר); וורן באפט (103.4 מיליארד דולר). 


מוקש אמבני, צילום: רויטרס מוקש אמבני | צילום: רויטרס מוקש אמבני, צילום: רויטרס


מאז שירש את אימפריית זיקוק הדלק והפטרוכימיה של אביו המנוח ב-2005, אמבני בן ה-64 פעל להפיכת ענקית האנרגיה לקמעונאית וענקית מסחר אלקטרוני וטכנולוגיה. יחידת התקשורת של החברה, שהחלה לספק שירותים ב-2016, היא כעת חברת התקשורת הדומיננטית ביותר בשוק ההודי. 

מיזמי הקמעונאות והטכנולוגיה של אמבני גייסו 27 מיליארד דולר בשנה שעברה, ומכרו מניות ללקוחות כמו פייסבוק, גוגל וסילבר לייק. אמבני חשף את תוכניתו השאפתנית לכניסה לתחום האנרגיה הירוקה ביוני, עם השקעה מתוכננת של 10 מיליארד דולר במשך שלוש שנים. בחודש שעבר הוא אמר שחברתו תפעל "באגרסיביות" לייצור מימן ירוק וזול. התוכנית עולה בקנה אחד עם כוונותיו של ראש ממשלת הודו מודי להפוך את המדינה למרכז ייצור עולמי של דלקים נקיים ושל המלחמה במשבר האקלים. 

אף שהודעתו של אמבני התפרשה על ידי מספר גורמים כהכרה בכך שעל חברתו להביט אל מעבר לעסקי הנפט כדי להבטיח את עתידה, דלקי מאובנים עדיין משחקים תפקיד מרכזי בריליינס, ומהווים כ-60% מההכנסה השנתית של 73 מיליארד דולר. עסקי הדלק והכימיקלים מהווים כיום יחידה נפרדת בחברה, ומתקיימות כיום שיחות עם חברת סעודי ערביאן אויל בקשר לכניסתה כמשקיעה. "מוקש אמבני נמצא בחזית של יצירת עסקים חדשים עם טכנולוגיות מפציעות וחדשניות", אמר צ'קרי לוקפריה, סמנכ"ל ההשקעות בחברת ניהול הנכסים TCG ממומבאי. "יצירת עסקים בקנה מידה גדול ובמהירות מביאה לאתגרים גדולים, אך הוא הראה שיש לו יכולות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות