אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקלת ענק? כניסה חזיתית בסנאט? פייסבוק נזכרת שהיא שוחרת איכות סביבה צילום: שאטרסטוק

תקלת ענק? כניסה חזיתית בסנאט? פייסבוק נזכרת שהיא שוחרת איכות סביבה

הרשת החברתית ספגה השבוע קריסה ממושכת של שירותיה ושימוע שפגע בתדמיתה; אתמול הודיעה שתגביל את יכולת המשתמשים בפלטפורמות המסחר האלקטרוני שלה לקנות שטחים ביערות הגשם המוגנים של האמזונס

09.10.2021, 20:18 | חדשות חוץ

פייסבוק מגבילה את יכולת המשתמשים לנצל את פלטפורמות המסחר האלקטרוני שלה כדי לקנות שטחים גדולים ביערות הגשם המוגנים של האמזונס. 


קראו עוד בכלכליסט:


"היום אנו מודיעים על אמצעים להגבלת הנסיונות למכור בפייסבוק קרקע באזורי שימור אקולוגיים בתחומי יער האמזונס", כך מסרה החברה בבלוג שלה אתמול (ו'), והוסיפה שתעדכן את מדיניות המסחר שלה כך ש"תאסור מפורשות" על מכירה או רכישת קרקע לשימור בפלטפורמות שלה (כולל אינסטגרם ו-ווטסאפ). 


יערות הגשם באמזונס, צילום: google יערות הגשם באמזונס | צילום: google יערות הגשם באמזונס, צילום: google


חלקות קרקע הן בין המוצרים הרבים הזמינים בפלטפורמת מרקטפלייס של פייסבוק. 

ההודעה מגיעה מספר חודשים לאחר שחקירה של ה-BBC  מצאה שחלקות קרקע גדולות, כולל כמה בנות מאות דונמים בתוך יערות הגשם, עומדות למכירה בפייסבוק מרקטפלייס. פייסבוק מסרה אתמול שתבדוק את כל הצעות המכירה דרך "מסד מידע של שטחים מוגנים" שמספקת התוכנית הסביבתית של האו"ם, על מנת לוודא שאינן מפרות את המדיניות החדשה שלה. 

"אנו מודיעים על כך היום, והאכיפה תחל כעת להתגבר. במשך הזמן נבחן כיצד עובד התהליך ונבצע שיפורים", אמרה החברה. 

ההודעה מגיעה בסופו של שבוע קשה במיוחד עבור פייסבוק, אשר עומדת בפני ביקורת מצד מחוקקים לאחר שחושפת השחיתויות פרנסיס האוגן העידה בסנאט לגבי הנזקים שגורמות הפלטפורמות של החברה, ולאחר כשל נרחב שאירע לשירותיה ביום שני. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות