אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעים מקפיצים את שווי החברות צילום: אוראל כהן

פרשנות

המשקיעים מקפיצים את שווי החברות

ארמיס מצטרפת לחברות כמו ראפיד ופפאיה גלובל, שגייסו בקפיצת שווי בזמן קצר - לא רק בזכות ניתוץ יעדי הכנסות ותחזיות, אלא גם כניסה של המשקיעים לחברות תוך נכונות לשלם פרמיה מכובדת

10.10.2021, 07:23 | מאיר אורבך

גיוס ההון של ארמיס ממצב אותה בין כמה חברות טכנולוגיה ישראליות שגייסו לאחרונה בקפיצת שווי בזמן קצר. ביניהן פפאיה גלובל שגייסה לאחרונה בשווי של 3.7 מיליארד דולר לעומת שווי של מיליארד דולר במרץ האחרון, וראפיד שגייסה 300 מיליון דולר לפי שווי מוערך של 10-9 מיליארד דולר באוגוסט האחרון, כשרק בינואר הוערכה בכ־2.5 מיליארד דולר.

העלייה המהירה בשווי החברות מיוחסת לשני גורמים: הראשון הוא הצלחת החברות לנתץ את יעדי ההכנסות והתחזיות שנתנו בשלב מוקדם. השני, הרצון של משקיעים להיכנס לחברות המצליחות תוך נכונות לשלם פרמיה מכובדת. 

מרבית החברות המצליחות אינן יוצאות כיום לסבבי גיוס אלא זוכות לפניות משקיעים עם רצון עז לנתח משוק החדשנות. כל זמן שכיסי קרנות ההשקעה יישארו עמוקים, ללא אופציות השקעה איכותיות, נמשיך לראות זינוקי שווי.

 מייסדי ארמיס. מימין: יבגני דיברוב ונדיר יזרעאל, צילום: אוראל כהן מייסדי ארמיס. מימין: יבגני דיברוב ונדיר יזרעאל | צילום: אוראל כהן  מייסדי ארמיס. מימין: יבגני דיברוב ונדיר יזרעאל, צילום: אוראל כהן


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות