אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האישה שיצאה למלחמה בחברה של 3 מיליארד משתמשים צילום: שאטרסטוק

פודקאסט כלכליסט

האישה שיצאה למלחמה בחברה של 3 מיליארד משתמשים

פייסבוק עברה שבוע קשה, אבל היא רחוקה מנפילה. מה האיום האמיתי על הרשת החברתית ומי מרוויח ממכירת חברות הייטק ישראליות לקרנות השקעה או הון סיכון? הפודקאסט "קוקיז" עם כל הפרטים

10.10.2021, 17:31 | הגר רבט ועומר כביר

השבוע שעבר היה מהקשים בהיסטוריה של פייסבוק: בין החשיפה של המדליפה פרנסס הוגן בתוכנית "60 דקות", העדות המתוקשרת שלה בקונגרס, התקלה הקשה ששיתקה אותה לרבע יממה והתקלה הקטנה יותר שסגרה את השבוע אפשר היה לדמיין שענקית הטכנולוגיה עומדת על כרעי טכנולוגיה.

אבל עומר כביר סבור שהדרך לסוף של פייסבוק ארוכה, ושהסיכוי שרגולטורים, מחוקקים, משתמשים או עובדים יחוללו שינוי נמוך במיוחד. מה כן יפיל את פייסבוק וישחרר אותנו מההשפעה שלה? מה שהפיל את מיקרוסופט לפני 20 שנה: טעויות ניהוליות שיגרמו לה לפספס טרנדים ופלטפורמות חדשות, וישאירו אותו אולי אם הרבה הכנסות אבל אפס רלוונטיות.

עובדת פייסבוק לשעבר פרנסס הוגן ומייסד החברה מארק צוקרברג, צילומים: רויטרס, אי פי איי עובדת פייסבוק לשעבר פרנסס הוגן ומייסד החברה מארק צוקרברג | צילומים: רויטרס, אי פי איי עובדת פייסבוק לשעבר פרנסס הוגן ומייסד החברה מארק צוקרברג, צילומים: רויטרס, אי פי איי

הגיוס של ארמיס לפי שווי של 3.5 מיליארד דולר מאפשר להגר רבט להפנות זרקור למגמה מתגברת בהייטק הישראלי: מכירת חברה לקרן השקעה או קרן הון סיכון, כאמצעי להעלאת השווי שלה לפני הנפקה או אקזיט לחברה גדולה. מי מרוויח מזה, ולמה מייסדים אוהבים את זה?

האישה שיצאה למלחמה בחברה של 3 מיליארד משתמשים
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהאישה שיצאה למלחמה בחברה של 3 מיליארד משתמשים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות