אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים יוצא לגיוס אג"ח קוקו בחו"ל צילום: אביב גוטליב

בנק הפועלים יוצא לגיוס אג"ח קוקו בחו"ל

הבנק מתעתד להפנות סכום זהה לזה שיגייס לטובת מימון של פרויקטים ירוקים; עוד עדכן הבנק שמגמת ההכנסות מהפסדי אשראי במחצית הראשונה צפויה להצטמצם ברבעון השלישי

11.10.2021, 12:56 | רועי ברגמן

בנק הפועלים יוצא במהלך לגיוס כספים בינלאומי במסגרת הנפקה של אג"ח מסוג קוקו (COCO). כספי ההנפקה, שהיקפה ייקבע בהתאם לביקושים שיתקבלו, ייכללו בהון מרובד 2 של הבנק. 

קראו עוד בכלכליסט:

במקביל, התחייב הבנק לפי תוכנית עבודה מסודרת להפנות סכומים זהים לאלו שיתקבלו לטובת אשראים שיעמיד לטובת פרויקטים "ירוקים". במסגרת זו הבנק יממן פרויקטים של אנרגיה מתחדשת, הפחתת זיהום מכלי תחבורה וכדומה, כשגם מימון מחדש של פרויקטים נכלל בתוך תוכנית העבודה. 

דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים , צילום: אוראל כהן דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים | צילום: אוראל כהן דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים , צילום: אוראל כהן

מה שמייחד אג"ח מסוג קוקו, בשונה מאיגרות חוב רגילות, הוא שניתן להמיר אותן למניות או לבצע מחיקה של הקרן במצב של חשש ליציבות הבנק. את הגיוס מלווים ברקליס, סיטי, ג'יי.פי מורגן, מורגן סטנלי, ג'פריז ואי.בי.אי.

בדיווח לבורסה עדכן הבנק כי במהלך הרבעון השלישי, שהסתיים לפני כשבוע וחצי, נמשכו המגמות העסקיות והכלכליות שאפיינו את המשק במחצית הראשונה של השנה, בהן המשך הביקוש לאשראי וצמיחת תיק האשראי שלו. 

בבנק העריכו כי ברבעון השלישי יחול קיטון בהכנסות מהפסדי אשראי שנרשמו במחצית הראשונה של השנה – שאותה סיים עם הכנסות מהפסדי אשראי של כ-1.155 מיליארד שקל – אחרי עלייה בהוצאות בשיא משבר הקורונה. את המחצית כולה חתם הבנק עם רווח נקי של 2.77 מיליארד שקל. 

בנק הפועלים צירף לדיווח לקראת ההנפקה כמה עדכונים נוספים. בהתייחס לתביעה נגזרת שהוגשה נגד הבנק בטענה לכשלים בהעמדת אשראי לחברות שהיו בבעלות אליעזר פישמן, ציין הבנק כי הצדדים בהליך מנהלים מגעים מתקדמים לפשרה. לפיכך, בכוונת הבנק לבקש מבית המשפט דחייה במועדים להשלמת גילוי המסמכים וכן להגשת ערעור על ההחלטה לגילוי מסמכים. 

בעניין משפטי נוסף ציין בנק הפועלים כי קיימת אפשרות להליך בוררות בין הבנק לבין בית ההשקעות מיטב דש בעקבות פסק הדין בתביעות הייצוגיות שהוגשו נגד מיטב דש גמל ופנסיה על גביית יתר מהעמיתים. 

בנק הפועלים ציין כי הוא אינו צד להליך, אך קופת הגמל המדוברת, תגמולים, נמכרה על ידיו למיטב דש בשנת 2007. במיטב דש טענו כי לא נמסרו להם מידע ומסמכים במסגרת העסקה בשנת 2007 וכי הבנק הפר את ההסכם מולם ולכן קיימת להם זכות לשיפוי בגין הנזקים מהבנק. בבנק הפועלים דחו את הטענות. 

עדכון אחרון מסר הבנק בנוגע לתביעה הנגזרת שהוגשה נגדו בעניין ההסדרים עם הרשויות האמריקאיות סביב פרשת העלמות המס וחקירת פיפ"א. בבנק ציינו כי הוועדה הבלתי תלויה שהוקמה לבחון את הנושא בראשות השופט בדימוס יורם דנציגר מנהלת מגעים מתקדמים לפשרה בנושא, אך הבנק אינו מעורב בעבודתה וטרם נמסרו ההמלצות שלה לדירקטוריון. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות