אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לשתות כמו אלון: טסלה משיקה לראשונה בירה - ג'יגהביר צילום: בלומברג

לשתות כמו אלון: טסלה משיקה לראשונה בירה - ג'יגהביר

אלון מאסק חנך לאחרונה בברלין לא רק את מפעל טסלה החדש, אלא גם בירה עממית של טסלה, שתיוצר במפעל חדש - הג'יגהפקטורי

12.10.2021, 08:38 | תומר הדר

טסלה כבר מזמן אינה רק יצרנית רכב: אלון מאסק הספיק להבטיח – וגם לקיים. ברשימת המוצרים שיצר עד כה נמצאים להביורים של טסלה, טקילה של טסלה, וגם ביגוד, כמו חולצות סייברטראק, בהן מתועד הרגע המביך בו החלון החסין של הסייברטראק התנפץ. אבל עכשיו טסלה היא גם יצרנית בירה.


קראו עוד בכלכליסט:


במהלך השקת המפעל החדש של טסלה באזור ברלין, חשף מאסק את הג'יגהביר, הבירה החדשה של טסלה. 

אלון מאסק מציג את הבירה החדשה באירוע בברלין, צילום: youtube אלון מאסק מציג את הבירה החדשה באירוע בברלין | צילום: youtube אלון מאסק מציג את הבירה החדשה באירוע בברלין, צילום: youtube

טסלה אינה יצרנית הרכב היחידה שנכנסת לתחום יצור משקאות אלכוהוליים: בנטלי, למבורגיני ויצרניות רכב אחרות כבר הספיקו לחבור ליצרני משקאות שונים, אולם יצרני מכוניות העל תמיד העדיפו ששמם יופיע על בקבוקים שמחירם מתחיל בכמה מאות דולרים ולא כיוונו לבקבוק בירה עממי, בניגוד לטסלה. 

מאיזה ברז יוצאת הבירה

טסלה טרם חשפה באיזו בירה מדובר, כלומר לאגר, אייל, IPA וכדומה, ורק הסתפקה בחשיפת מה שחשוב באמת מבחינתו של מאסק: הבקבוק. עם זאת, לבירה החדשה של טסלה יש חשיבות לא רק מבחינת הגימיק. 


אילון מאסק, בחנוכת המפעל בברלין טסלה, AP אילון מאסק, בחנוכת המפעל בברלין טסלה | AP אילון מאסק, בחנוכת המפעל בברלין טסלה, AP


מטרתה העיקרית של טסלה עם פתיחת מפעל טסלה והג'יגהפקטורי בברלין ברורה: לתקוע אצבע בעין של יצרני הרכב הגדולים, או יותר נכון, להשתמש באותם מאגרי ידע ויכולת אנושית שקיימים באזור בו מכוניות מיוצרות מאז שלהי המאה ה-19. ואפילו יותר משהאזור ידוע בזכות יצור מכוניות הוא ידוע בזכות תעשיית הבירה. זה מסביר את הרצון של מאסק להכריז שגם בתחום זה – הוא מראה לכולם מאיזה ברז יוצאת הבירה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות