אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנליסט הנדל"ן הבכיר שי ליפמן מווליו בייס נעצר בחשד לשימוש במידע פנים

פרסום ראשון

אנליסט הנדל"ן הבכיר שי ליפמן מווליו בייס נעצר בחשד לשימוש במידע פנים

על פי החשד, ליפמן עשה שימוש במידע הפנים שנחשף אליו כדי לסחור במניות באמצעות חשבון קש, וגרף רווחים של חצי מיליון שקל. הוא שוחרר למעצר בית עד יום חמישי

12.10.2021, 18:08 | תומר גנון

רשות ני"ע עצרה הבוקר (ג') לחקירה את שי ליפמן, המשמש כאנליסט נדל"ן בכיר בבנק ההשקעות וויליו בייס (Value Base), בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים בשורה של חברות ציבוריות בתחום הנדל"ן שאיתן עמד בקשר מתוקף תפקידו. 

בית משפט השלום בת"א שחרר אותו למעצר בית עד יום חמישי, תוך הפקדת ערבות של חצי מיליון שקלים והוצאת צו עיכוב יציאה הארץ ל-180 יום.

על פי החשד נגד ליפמן, ביו השנים 2021-2019 הוא ביצע עשרות עסקאות בני"ע שונים של חברות ציבוריות, באמצעות חשבון קש שאינו רשום על שמו, תוך שימוש סדרתי במידע פנים שהיה בידו, מתוקף תפקידו וקשריו, ביחס לפרטים מהותיים הנוגעים לחברות ואשר אליהן נחשף. 

שי ליפמן ,  שי ליפמן שי ליפמן ,

עוד הוא חשוד שגרף מהפעילות האסורה רווחים, ממומשים ותיאורטיים, של יותר מחצי מיליון שקל. בסנוף, הרשות מיחסת לו ביצוע עבירות של תרמית בני"ע, הפרת אמונים בתאגיד והלבנת הון. 

בית ההשקעות ווליו בייס, שבשליטת ויקטור שמריך ועידו נויברגר, צירף את ליפמן כאנליסט בכיר ב-2016. ליפמן, כך נמסר אז בהודעה עם מינויו, מתמחה בסיקור חברות הנדל"ן הציבוריות, ובלט בעיקר כאנליסט ב-IBI בית השקעות. קודם לכן שימש כאנליסט בחטיבת ההשקעות של בנק לאומי וכמנהל צוות כלכלנים ב- BDI למשך 5 שנים.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות