אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכי מעט זה חודשיים: ירידה נוספת במספר החולים קשה גיל נחושתן

הכי מעט זה חודשיים: ירידה נוספת במספר החולים קשה

מספר חולי הקורונה שמצבם קשה ירד ל-413. מבין החולים קשה שטרם מלאו להם 60 - יותר מ-87% כלל לא התחסנו. ירידה גם במספר המונשמים. מנגד, האטה משמעותית במבצע החיסונים. 2.5 מיליון ערכות בדיקות אנטיגן נחתו בישראל היום, מחר יגיעו עוד 4.7 מיליון

12.10.2021, 20:04 | ירון דרוקמן, אדיר ינקו, ynet

נתונים נוספים מראים על השיפור במגמת התחלואה, אבל מנגד נמשכת ההאטה במבצע החיסונים: עוד ירידה במספר חולי הקורונה שמצבם קשה ומספרם הערב עומד על 413. מדובר במספר החולים הקשים הנמוך ביותר מאז 10 באוגוסט, לפני יותר מחודשיים. מנתוני משרד הבריאות עולה כי 77% מהחולים הקשים אינם התחסנו בכלל. מבין החולים הקשים, שטרם מלאו להם 60, למעלה מ-87% לא התחסנו בכלל. ירידה חלה גם במספר המונשמים ומספרם הערב הוא 177. 


קראו עוד בכלכליסט:


מנתוני משרד הבריאות עולה כי מאז חצות אובחנו 1,179 ישראלים כחיוביים לקורונה. בסך הכול בוצעו כ-64 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עומד על 1.87%. 

מספר הנפטרים מפרוץ המגפה הוא 7,947, לאחר שהיום נפטר חולה קורונה נוסף. המספר עלה בשיעור גבוה יותר כיוון שמשרד הבריאות עדכן על פטירות באיחור – לגבי ימים קודמים. מהנתונים עולה כי מתחילת החודש נפטרו בישראל 162 חולי קורונה ומאז תחילת הגל הרביעי - 1,515 חולים.


מחלקת קורונה בבית החולים שיבא , צילום: איי אף פי מחלקת קורונה בבית החולים שיבא | צילום: איי אף פי מחלקת קורונה בבית החולים שיבא , צילום: איי אף פי

גם היום נותר מספר המתחסנים נמוך לעומת השבועות הקודמים. מנתוני משרד הבריאות עולה כי מאז חצות קיבלו 5,903 ישראלים את מנת החיסון השלישית ומתחילת השבוע קיבלו את מנת הדחף 43,783 ישראלים, זאת לעומת 161,892 ישראלים שקיבלו את החיסון השלישי בשלושת הימים הראשונים בשבוע שעבר. 

כמו כן קיבלו היום 1,670 ישראלים את מנת החיסון הראשונה ומתחילת השבוע התחסנו 10,211 ישראלים במנה הראשונה, לעומת 30,600 בשלושת הימים הראשונים של השבוע שעבר.

היום בצהריים נחתן בארץ 2.5 מיליון ערכות בדיקות אנטיגן, שנרכשו על ידי מרכז השליטה (משל"ט) במשרד הבריאות. מחר יגיעו לישראל 4.7 מיליון ערכות בדיקה נוספות. הערכות ישמשו לבדיקת תלמידים במערכת החינוך, במטרה לממש את מתווה הכיתות הירוקות.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר על כך: "אנחנו עושים הכול כדי לשמור על המשק פתוח, על מערכת החינוך בתפקוד ועל שגרת החיים כסדרה. עם מיליוני הבדיקות שאנחנו מביאים ארצה - זה מתאפשר. בניהול נכון, הדוק וגמיש אנחנו מנצחים את זן הדלתא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות