אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאות עובדים בגוגל ובאמזון דורשים: לבטל את הקמת פרויקט נימבוס הישראלי צילום: רויטרס , youtube

כלכליסט טק

מאות עובדים בגוגל ובאמזון דורשים: לבטל את הקמת פרויקט נימבוס הישראלי

במכתב אנונימי שפורסם בגרדיאן טוענים 90 עובדי גוגל ויותר מ-300 עובדי אמזון כי "הטכנולוגיה שהחברות שלנו הסכימו לבנות תהפוך את האפליה המערכתית והעקירה שמבצעים צה"ל וממשלת ישראל לאכזריות יותר וקטלניות יותר לפלסטינים". במסגרת הפרויקט התחייבו החברות להקים בתוך שנתיים מרכזי מחשוב ענן משמעותיים בישראל

13.10.2021, 08:54 | עומר כביר

מאות עובדים בגוגל ובאמזון דורשים מענקיות הטכנולוגיה למשוך את הזכייה שלהן בפרויקט נימבוס, מכרז הענן הענק של ממשלת ישראל. "הטכנולוגיה שהחברות שלנו הסכימו לבנות תהפוך את האפליה המערכתית והעקירה שמבצעים צה"ל וממשלת ישראל לאכזריות יותר וקטלניות יותר לפלסטינים", כתבו במכתב אנונימי שפורסם בגארדיין.

קראו עוד בכלכליסט:

במסגרת הפרויקט התחייבו גוגל ואמזון להקים בתוך שנתיים מרכזי מחשוב ענן משמעותיים בישראל. זאת במטרה לאפשר למשרדי הממשלה, לגופי הביטחון ולגופים נוספים במשק לצרוך שירותי ענן בצורה מתקדמת, להבטיח רציפות תפקודית במקרה של תקלה עולמית ברשת, וכן את ריבונות ופרטיות המידע בהתאם לחוק הישראלי. המכרז, בשווי 1.2 מיליארד דולר, הוא אחד המכרזים הטכנולוגיים המשמעותיים ביותר שפרסמה ישראל אי-פעם, והתמודדו בו כל השחקניות המרכזיות בתחום המחשוב בענן.

ואולם, עתה העובדים, שנשארים בעילום שם מחשש שיבולע להם, מבקשים מהחברות שלהן לסגת מהזכייה."המעסיקים שלנו חתמו על חוזה למכור טכנולוגיה מסוכנת לצבא ולממשלת ישראל", כותבים העובדים - 90 מגוגל ויותר מ-300 מאמזון. "החוזה נחתם באותו השבוע שבו צבא ישראל תקף פלסטינים ברצועת עזה – והרג כמעט 205 איש, כולל יותר מ-60 ילדים. הטכנולוגיה תאפשר מעקב נרחב יותר ואיסוף מידע לא-חוקי על פלסטינים, ותסייע להתרחבות היישובים הישראליים הלא-חוקיים על אדמות פלסטיניות. אנחנו לא יכולים להתעלם מכך שהמוצרים שאנו בונים משמשים למניעת זכויות בסיסיות מפלסטינים, לעקירת פלסטינים מבתיהם ולתקיפת פלסטינים ברצועת עזה – פעולות שהובילו לחקירות פשעי מלחמה של בית הדין הבינלאומי".

משרדים של גוגל, Evolution Design משרדים של גוגל | Evolution Design משרדים של גוגל, Evolution Design

העובדים מוסיפים כי הם "מגנים את אמזון וגוגל על החלטתן לחתום על החוזה, ומבקשים מהן לדחות אותו ואת כל החוזים העתידיים שיפגעו במשתמשינו. אנחנו קוראים לקהילת עובדי הטכנולוגיה העולמית ולקהילה הבינלאומית להצטרף אלינו בבניית עולם שבו טכנולוגיה מקדמת בטיחות וכבוד לכולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות