אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צלזיוס הישראלית מגייסת 400 מיליון דולר לפי שווי של 3 מיליארד

כלכליסט טק

צלזיוס הישראלית מגייסת 400 מיליון דולר לפי שווי של 3 מיליארד

זאת פחות מארבע שנים מהקמתה. בתוך כך מתכננת חברת הקריפטו הישראלית אמריקאית להכפיל את מספר העובדים מ-486 ל-1000. באחרונה דיווחה החברה כי היקף נכסיה עבר את הרף של 25 מיליארד דולר וכי יש לה יותר ממיליון לקוחות רשומים

13.10.2021, 11:47 | סופי שולמן

צלזיוס, חברת הקריפטו הישראלית אמריקאית, מציגה עוד המחשה לטירוף ההייטק. החברה מגייסת 400 מיליון דולר בסבב B שכבר מקפיץ אותה לשווי של 3 מיליארד דולר פחות מארבע שנים מהקמתה. את הגיוס מוביל CDPQ, אחד מגופי ההשקעה המוסדיים הגדולים בקנדה, שמנהל קרוב ל-400 מיליארד דולר. 

משקיעה גדולה נוספת היא קרן ההשקעות WESTCAP מארה"ב שמנהלת נכסים של 5 מיליארד דולר והייתה בין המשקיעים הראשונים ב-AIRBNB. צלזיוס מתכננת להשתמש בכספי הגיוס כדי להכפיל את כוח האדם שלה מ-486 עובדים ל-1000 עובדים וכדי להתחיל להיכנס לשוק המוסדי ולא רק משתמשים פרטיים. 

לרשימת היוניקורנים המלאה של ישראל - לחצו כאן

צלזיוס, שמפעילה פלטפורמת בלוקצ'יין שמספקת גם שירותים פיננסיים כמו הלוואות, הוקמה ב-2017 על ידי דניאל לאון, אלכס משינסקי וניוק גולדשטיין. משינסקי מכהן כמנכ"ל החברה, שמעסיקה כמה עשרות עובדים במשרדיה בישראל ובנוסף לכך מפוזרת במדינות רבות בעולם. באחרונה דיווחה החברה כי היקף נכסיה עבר את הרף של 25 מיליארד דולר וכי יש לה יותר ממיליון לקוחות רשומים. לפי צלזיוס היא שילמה ריביות בסך של 850 מיליון דולר ללקוחותיה, בעיקר עבור הפקדות של המטבע שלה בשם CEL, אך גם מטבעות דיגיטליים פופולריים ומוכרים יותר כגון ביטקוין או את'ריום אצלה. החברה פועלת גם בתחום הלוואות עמיתים במטבעות דיגיטליים. מספרים אלה הופכים את צלזיוס לאחת הפלטפורמות הגדולות בתחום וגם אחת הצומחות, לאחר שביוני 2020 נוהלו באמצעותה נכסים של מיליארד דולר בלבד, כך שהיא צמחה ביותר מ-2000% בקצת יותר משנה. 


דניאל לאון חברת צלזיוס,  דניאל לאון חברת צלזיוס דניאל לאון חברת צלזיוס,


עם זאת, החברה מתמודדת גם עם אתגרים רגולטוריים לא מעטים שקשורים להיעדר רישיון לפעילות בתחום השירותים הפיננסיים. ביוני האחרון היא הודיעה על סגירת פעילותה בבריטניה על רקע חוסר וודאות רגולטורית ומעבר לארה"ב. בינתיים גם בארה"ב עולות שאלות סביב פעילות ההלוואות שלה ולפני חודש הגישה רשות ניירות הערך בטקסס בקשה לקיים שימוע בנוגע להמשך פעילותה. השימוע אמור להתקיים בפברואר. כמו כן במדינת ניו ג'רזי הוציאו צו לעצירת שיווק של מוצרי קריפטו נושאי ריבית עד לסיום בחינת סוגיית רישיון מוסד פיננסי של צלזיוס. 

עד הגיוס הנוכחי, צלזיוס התממנה בעיקר מכספי ICO - הנפקת המטבע הדיגיטלי CEL של 50 מיליון דולר שהושלמה ב-2018 . מאז קיבלה עוד כ-40 מיליון דולר במספר סבבים פרטיים קטנים שנערכו לפי שווי של כ-150 מיליון דולר בלבד לצלזיוס. הגיוס הנוכחי מהווה מקפצה אדירה עבור החברה וגם מעין חותמת הכשר לפעילותה בזירה הפיננסית העולמית. "לישראל ולקריפטו יש הרבה מן המשותף - שני רעיונות שבתחילת הדרך הטילו בהם ספק, אך בהמשך הפכו לגורמים חזקים ועוצמתיים המובילים שינויים גלובאליים" , אמר לאון עם השלמת הגיוס. שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות