אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר האנרגיה יזמן לאמריקאים חורף קשוח במיוחד צילום: גטי אימג'ס

משבר האנרגיה יזמן לאמריקאים חורף קשוח במיוחד

העלייה בעלויות הדלקים השונים ולחץ על המלאים עשויים להביא לעלייה של 6% עד 54% בהוצאות הצרכנים בארצות הברית על חימום; ואם החורף הקרוב יהיה קר מהתחזיות, אפילו הרבה יותר

16.10.2021, 12:16 | חדשות חוץ

הוצאות החימום של תושבי ארצות הברית צפויות לנסוק בחדות בחורף הקרוב על רקע העלייה במחירי הנפט והגז הטבעי, כך מסר המינהל למידע בתחום אנרגיה (EIA). 


קראו עוד בכלכליסט:


לפי כתבה ב-BBC, כמחצית ממשקי הבית בארצות הברית משתמשים בגז טבעי לחימום, והם צפויים לחוות עלייה של עד 30% בהוצאות בחודשים אוקטובר עד מרץ - זאת לעומת התקופה המקבילה אשתקד. 


אולי זה הפתרון?, צילום: שאטרסטוק אולי זה הפתרון? | צילום: שאטרסטוק אולי זה הפתרון?, צילום: שאטרסטוק


משקי בית המשתמשים בחימום המבוסס על נפט או פרופאן, שמהווים כ-10%, עשויים לשלם עד 54% ו-43% יותר, בהתאמה. עבור שאר האוכלוסייה צפויה עלייה של עד 6% בהוצאות החימום.

מחירי האנרגיה נסקו לאחרונה בכל העולם, על רקע המחסור שפוגע בחברות ומשקי בית באירופה ואסיה. ארצות הברית לא סבלה מאותו מחסור, אך עלויות הדלקים בה הגיעו לשיאים רב-שנתיים, שצפויים להשפיע על מאזני משקי הבית ככל שמזג האוויר ילך ויתקרר. 

"לאחר שעברנו את נקודת השפל הכלכלית שגרמה מגפת הקורונה, הצמיחה בביקוש לאנרגיה עלתה לרוב על הצמיחה באספקה", כך אמר סטיב נאלי, מנהל ה-EIA. "הדינמיקה הזאת מעלה את מחירי האנרגיה בכל העולם". 

הגז הטבעי מצוי בשפע בארצות הברית, אך מחירו הוכפל השנה לעומת התקופה שלפני המגפה, בין היתר עקב אגירה לא מספקת של עתודות. על פי התרחיש הבסיסי של ה-EIA, חשבונות החימום של משתמשי הגז בין אוקטובר למרץ יגיעו ל-746 דולר, בשליש יותר מהחורף הקודם, אך עשויות לעלות אף ביותר מ-50% אם החורף יהיה קר מהממוצע, במיוחד בערים כמו שיקגו, הנסמכות על חימום מרכזי בחודשי החורף. 


חורף בארה"ב, צילום: גטי אימג חורף בארה"ב | צילום: גטי אימג'ס חורף בארה"ב, צילום: גטי אימג


במדינות שרוב החימום בהן נעשה באמצעות פרופאן – בעיקר בדרום, בצפון מזרח ובמידווסט של ארצות הברית, החשבון צפוי להגיע ל-631 דולר יותר בממוצע, ומשתמשי החימום בנפט צפויים לשלם 1,734 דולר יותר. אך כאמור הסכומים האלה עשויים לעלות אם החורף יהיה קר מהרגיל. יוקר המחיה עלה לאחרונה בחדות בארצות הברית עקב העלייה בביקושים מצד הצרכנים, עיכובים בשרשראות האספקה ומחסור בעובדים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות