אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קריית ים: הצפיפות הוקטנה - ותוכנית הענק של נמרודי לפינוי-בינוי אושרה

קריית ים: הצפיפות הוקטנה - ותוכנית הענק של נמרודי לפינוי-בינוי אושרה

הוועדה המחוזית אישרה את התוכנית של הכשרת הישוב, במסגרתה ייהרסו שישה בניינים ישנים בני 224 דירות, ובמקומם ייבנו 1,450 דירות. התוספת לדיירים הוקטנה מ-25 מ"ר ל-12 מ"ר. מנכ"ל החברה: "שיעור הרווחיות - 17%"

17.10.2021, 12:18 | שלומית צור

ההתנגדויות נדחו: הוועדה המחוזית חיפה אישרה את תוכנית הענק של חברת הכשרת הישוב לפינוי-בינוי בקריית ים.


קראו עוד בכלכליסט:


מדובר במתחם בן 48 דונם, שכולל 224 דירות בשישה בניינים ישנים בשכונת צבא קבע בעיר, במרחק של כ-400 מטר מהים. במסגרת התוכנית שאושרה הבניינים הישנים ייהרסו, ובמקומם יוקמו 1,450 דירות בשמונה מגדלים של עד 32 קומות ובחמישה בניינים של עד 11 קומות. 400 דירות מתוכן יהיו דירות קטנות עם תקן חניה מופחת. 

עוד כוללת התוכנית שטחי מסחר ובניין משרדים פינתי, הכולל 13 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר. את התוכנית ערך משרד בר לוי אדריכלים. בדיווח החברה לבורסה מהימים האחרונים על אישור התוכנית למתן תוקף ציינה החברה כי היא מעריכה שהקמת הפרויקט תחל בשנת 2023, וכי התמורות ממכירת הדירות בפרויקט יעמדו על 1.8 מיליארד שקל. 

התוכנית המקורית שהגישה החברה, שבשליטת עופר נמרודי, לוועדה כללה צפיפות גבוהה יותר, לרבות תוספת מוגדלת של 25 מ"ר לבעלי הדירות. הוועדה המחוזית דרשה מהחברה להציג לה תכנן מחודש הכולל צפיפות נמוכה יותר, מה שהביא גם להפחתת התמורות לבעלי הדירות לתוספת של 12 מ"ר בלבד. 


הדמיה של הפרויקט,  הדמיה של הפרויקט הדמיה של הפרויקט,


"הוועדה המחוזית דרשה להפחית את הצפיפות, להוסיף שטחים ירוקים, בית ספר ודרכים, והתוצאה היתה לצמצם גם בשטח הדירות", מסר מנכ"ל חברת הכשרת הישוב התחדשות עירונית אלכס מריאש. "המטרה היתה לאזן בין הצפיפות לתמורות לדיירים, כאשר לאחר אישור התוכנית אנחנו עומדים על רווחיות של 17% בפרויקט. מבחינת הדיירים, כיום אנחנו יודעים שכאשר מדובר בבניינים מסוכנים, התמורה של קבלת דירה בבניין חדש עם ממ"ד ומעלית היא תמורה נאה, גם אם כלל לא ניתנת תוספת שטח, ודאי כאשר מדובר בתוספת של 12 מ"ר". 

מריאש הוסיף: "כאשר התחלנו את ההתקשרות עם בעלי הדירות התמורה הנהוגה בשוק היתה 25 מ"ר, אך כאשר התוכנית התקדמה לשלב האישור, המציאות השתנתה גם מבחינת ועדות התכנון והתקן השמאי המקובל. בעלי הדירות הבינו את המציאות המשתנה ואת השיפור המשמעותי הצפוי באיכות החיים שלהם בעקבות הפרויקט, כאשר מתוך 74% חתימות על ההסכם הקודם שכלל תוספת של 25 מ"ר, נכון להיום חתמו כבר 67% מתוכם על ההסכם המעודכן עם התוספת המופחתת".

מתכננת מחוז חיפה ליאת פלד מסרה: "מדובר בתוכנית שמאפשרת לדיירים שמתגוררים במקום לא לנסוע כדי לצרוך שירותים. יש בה שטחים ציבוריים, בית ספר וגם שטחי מסחר ומשרדים. רצינו בניינים לא גבוהים מאוד, כדי לאפשר גם לאוכלוסייה שמתגוררת היום בדירות הישנות להישאר במקום ולא לשלם עלויות גבוהות בבניינים החדשים. התוכנית גם מאפשרת לבנות את הפרויקט בשלבים ולא בבת אחת, באופן שיעמוד בקצב הביקושים המאפיין את קריית ים". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות