אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כלכליסט-טק

הרבה כסף זמין כיום ליזמים - ממי עדיף לגייס וממי לא?

פודקאסט "הייטק בפקקים": איך כדאי לגייס כשהתנאים נוחים יחסית לגיוס השקעות ואיזה שינוי מוביל תחום "מחשוב קצה"?

17.10.2021, 13:00 | שירות כלכליסט

שילוב של ריבית ואג"ח נמוכים, שחקנים חדשים שנכנסו להשקעות ההייטק והספאקים יצרו תנאים נוחים יחסית לגיוס השקעות עבור יזמים, והפודקאסט "הייטק בפקקים" מתמקד בגיוס בתקופה שבה הרבה מאוד כסף מחפש השקעה.

יואב וילנר, מנכ"ל וולנאט שגייסו 21 מיליון דולר בשנה האחרונה, מסביר איך לגייס בתקופה כזו, ממי עדיף לגייס, ממי עדיף לא לגייס ואיך לבנות צוות מנצח בתקופה של תחרותיות אדירה על הטאלנט.

עוד בתוכנית: אדג' קומפיוטינג – יש לנו יותר מחשבים, שדורשים יותר כח חישוב ויותר גמישות חישובית. הצורך הזה יוצר מהפכת חישוב קטנה עליה דיברנו עם רן אלמוג, ראש תחום אסטרטגיית מוצר בדרייבנט. אדג' קומפיוטינג או "מחשוב קצה" היא המגמה להחזיר חלק מהחישוביות מהשרת אל הלקוח. באופן הזה, כאשר הסמארטפון שלנו מנסה לזהות אותנו באמצעות זיהוי ביומטרי, אם בעזרת זיהוי פנים או בעזרת תביעת אצבע, החישוב נעשה על גבי המכשיר, ללא צורך בתקשורת עם השרת.

מה שלמדנו לקחת כמובן מאליו בזיהוי הביומטרי הופך להיות חשוב יותר כשמדובר ברכב אוטונומי, שצריך להמשיך ולזהות את הסביבה שלו ולנהוג בבטחה ללא תלות בחיבור לאינטרנט. מעבר להעברת החישוב לצד הלקוח, גם מרכזי השרתים עוברים קרוב יותר למרכזי ערים וקרוב יותר ללקוחות. דיברנו עם רן על ה"מבנה השבור" של האינטרנט.

הייטק בפקקים היא שילוב של פייסבוק לייב ופודקאסט העולה בעמודי הפייסבוק של כלכליסט ואצטדיון הסטארט-אפ.

 

בצוות התכנית - אדר חי, אורי טולדנו, טל חי, ונירית כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות