אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכירת הבית של אלדד פרי תעוכב לבקשת הנאמן יאיר שגיא, עמית שעל

בלעדי

מכירת הבית של אלדד פרי תעוכב לבקשת הנאמן

לטענת הנאמן עו"ד ארז חבר, לפני מותו של פרי כמעט וגובש הסדר עם הנושים, והשניים תיאמו כי החל מהשבוע הנוכחי יתקיימו מועדי ביקור עם מתעניינים להצגת נכסיו למכירה. כעת, לנוכח הנסיבות, הבית לא יהיה פתוח השבוע לביקורים מסוג זה והדבר יעכב את את מכירת בית מגוריו ודירת גג נוספת שהיתה בבעלותו

18.10.2021, 06:00 | ליטל דוברוביצקי

מכירת הבית של אלדד פרי ומשפחתו תעוכב לבקשת הנאמן לנכסיו, כך נודע ל"כלכליסט". פרי היה בהליך פשיטת רגל בשל חובות של כ־330 מיליון שקל. עו"ד ארז חבר, הנאמן שבית משפט מינה לנכסיו האישיים של פרי, עדכן את בית משפט כי לפני הרצח, בשיתוף פעולה מלא עם פרי, תיאמו השניים כי החל מהשבוע הנוכחי יתקיימו מועדי ביקור עם מתעניינים להצגת נכסיו למכירה לטובת נושיו. לפי עו"ד חבר, "התיק היה מצוי בשלבי גיבוש הסדר, אשר יביא לפירעון חובותיו של פרי באופן משמעותי".

קראו עוד בכלכליסט:

כעת, לנוכח הנסיבות, הבית לא יהיה פתוח השבוע לביקורים מסוג זה והדבר יעכב את את מכירת בית מגוריו ודירת גג נוספת שהיתה בבעלותו, במסגרת הליך פשיטת הרגל שלו. 

פרי (44), שנחשב למטאור נדל"ן בתחום קבוצות הרכישה, נרצח ביום שישי מחוץ לבית הכנסת בו התפלל ברחובות. הוא השאיר אחריו אישה ושבעה ילדים והובא למנוחות במוצאי שבת.

אלדד פרי. חובות אישיים של כ־330 מיליון שקל
, צילום: עמית שעל אלדד פרי. חובות אישיים של כ־330 מיליון שקל | צילום: עמית שעל אלדד פרי. חובות אישיים של כ־330 מיליון שקל
, צילום: עמית שעל

פרשת פרי הולידה במישור האזרחי שני תיקים שמנוהלים בבית משפט. תיק אחד הוא הליך פשיטת הרגל, שבו מונה עו"ד חבר כנאמן לנכסיו של פרי, שהיו לו חובות אישיים שברובם הם ערבויות לחובות הקבוצה שלו. חובותיו האישיים מסתכמים בכ־330 מיליון שקל. במסגרת התיק הזה ביקש אתמול הנאמן של פרי לעכב את מכירת נכסיו האישיים בעקבות הרצח. עוד נודע כי החל מהשבוע נקבעו מועדי ביקור עם מתעניינים להצגת נכסיו של פרי, על מנת לשלם את התמורה שתתקבל לנושיו. מדובר בשני נכסים ברחובות: האחד בית מגוריו והשני דירת גג.

הנאמן ציין בפני השופטת עירית וינברג־נוטוביץ מבית המשפט המחוזי מרכז, כי בשלב זה, לאור הרצח הטרגי של פרי ובעצה אחת עם הממונה על הליכי חדלות פירעון, עו"ד אילון בריל, "הנאמן סבור כי יהיה נכון לעכב את הליכי מימוש הנכסים". 

ביתו של פרי ברחובות, יאיר שגיא ביתו של פרי ברחובות | יאיר שגיא ביתו של פרי ברחובות, יאיר שגיא

הנאמן ציין כי ידווח לבית משפט בדבר אופן המשך הליך המימוש לכשיגובש. הנאמן עדכן את בית משפט כי "תיק חדלות הפירעון בעניינו של פרי היה מצוי בשלבי גיבוש הסדר, כאשר הנאמן ערך בחודשים האחרונים מספר רב של פגישות, בין היתר עם משקיעים מטעם פרי וגורמים נוספים וזאת במטרה לקדם הסדר אשר יביא לפירעון חובותיו של פרי באופן משמעותי".

לצד התיק האישי, קיים התיק של קבוצת פרי, שבית המשפט המחוזי מרכז מינה בו שני נאמנים לקבוצה, עוה"ד גונן קסטנבאום ואהוד גינדס. זאת, על מנת שיטפלו בחברי קבוצות הרכישה המונים כמעט 2,000 איש.

לקבוצה יש חובות עתק. תביעות החוב שהוגשו לנאמנים וטרם אושרו עומדות על סכום אסטרונומי שמתקרב לכ־3 מיליארד שקל. אתמול הודיעו נאמני הקבוצה לבית משפט כי "לאירוע אין כל השפעה לרעה על ההליך של קבוצת פרי, על יציבות הפרויקטים, על מתווי השיקום של הפרויקטים השונים, שמקודמים לטובת חברי קבוצות הרכישה, ואין בו כדי לפגוע במעמד הנושים, בביטחון הנשייתי שלהם ובסיכוייהם להיפרע".

נציג הממונה בתיק פשיטת הרגל הוא עו"ד יוסי מססה. טרם ניתנה החלטת בית משפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות