אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנדלבליט נגד HOT: "לא ממלאה חובותיה" רמי זרנגר יאיר שגיא

מנדלבליט נגד HOT: "לא ממלאה חובותיה"

היועץ המשפטי לממשלה מתנגד להסדר פשרה של חברת הכבלים, במסגרתו היא תעניק הטבות ליישובים ערבים שלא קולטים את שירותיה

18.10.2021, 06:00 | רועי ברגמן

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יוצא נגד הסדר הפשרה שנחתם עם חברת התקשורת HOT במסגרת בקשה לתביעה ייצוגית נגד החברה על אפליה של יישובים ערביים. 

קראו עוד בכלכליסט:

הבקשה נגד חברת הכבלים הוגשה בספטמבר 2016 ובית המשפט נדרש להצהיר אז כי HOT הפרה את החוק לאיסור אפליה במוצרים, וכן פעלה בניגוד לחוק התקשורת ובניגוד לרישיון שקיבלה ממשרד התקשורת. 

בית המשפט התבקש עוד להורות לחברה לקיים את חובת האוניברסליות בפריסת התשתיות שלה, כך שהיא תגיע לכל אחד מהיישובים בארץ. מימין: מנכ”לית HOT טל גרנות גולדשטיין והיועמ”ש מנדלבליט. בלי פיקוח
, רמי זרנגר יאיר שגיא מימין: מנכ”לית HOT טל גרנות גולדשטיין והיועמ”ש מנדלבליט. בלי פיקוח | רמי זרנגר יאיר שגיא מימין: מנכ”לית HOT טל גרנות גולדשטיין והיועמ”ש מנדלבליט. בלי פיקוח
, רמי זרנגר יאיר שגיא

המבקשים, עואד אבו פריח ומוניר אבו עראר, באמצעות בא כוחם עו"ד אסף פינק פנו ביחד עם HOT להסכם גישור אצל השופט בדימוס אבי זמיר ועורכי הדין עמוס גבריאלי וורד אלקבץ, במסגרתו התחייבה HOT להעניק הטבות לתושבי היישובים הערביים בהיקף של עד 10 מיליון שקל במסגרת מספר מסלולים שמשלבים את שירותי החברה – טלוויזיה, טלפוניה ואינטרנט. הפיתרון הטכנולוגי שהוצע ביישובים שבהם לא נפרסה תשתית פיזית היא על ידי נתב סלולארי שתעמיד החברה לרשות הלקוחות, פיתרון שנחשב נחות יותר. 

במכתב עמדה שהוגש בשבוע שעבר לבית המשפט יוצא משרד היועץ המשפטי לממשלה נגד ההסדר בטענה שהוא אינו עולה בקנה אחד עם החובות המוטלות על HOT בהתאם להחלטת שר התקשורת. לפי החלטה זו, מיולי 2019, על חברת הכבלים לספק שירותים ביישובים נעדרי תשתיות באמצעים טכנולוגיים אחרים, שאינם מחייבים פריסת תשתיות פיזיות. 

עוד טוענים בלשכת היועץ המשפטי כי הסדר הפשרה יביא לכך שחלק מחברי הקבוצה לא יקבלו פיצוי או הטבה, בהם חברי קבוצה המתגוררים באיזורים שבהם לא ניתן לספק את השירות באמצעות טכנולוגיה סלולרית. 

ההסדר אינו מכיל מנגון פיקוח אקטיבי

טענה נוספת בבסיס ההמלצה של היועץ המשפטי לממשלה עומדת על כך שמהות ושווי ההטבה שסוכמו בהסדר הפשרה אינם ברורים. "לא ברור האם היקף הפיצוי הכספי וההטבות המוענקים במסגרת הסדר הפשרה חושב כשווי אחוזי ההנחה שניתנו ביחס למחירון, למשל 30% הנחה על הצטרפות לשירות שעלותו 100 שקל תחושב כעלות של 30 שקל, או שהיקף הפיצוי וההטבות חושב כשווי האחוזים שישלם הלקוח, כלומר 70 שקל". 

במשרדו של מנדלבליט טוענים כי ככל שהסכום של 10 מיליון שקל יחושב בדרך השנייה, כלומר בהתאם לשווי התשלום שיידרשו לשלם הלקוחות, אזי מדובר ב"ניפוח מלאכותי" של שווי ההטבות באופן שאינו משקף את היקף הפיצוי". עוד טוענים במשרד היועץ כי ההסדר אינו מכיל מנגנון פיקוח אפקטיבי וראוי שיוודא ש־HOT אכן עומדת בתנאיו. 

מ־HOT לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות