אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר שחם רכשה מניות הפניקס ב-250 מיליון שקל צילום: עמית שעל

בלעדי

אלטשולר שחם רכשה מניות הפניקס ב-250 מיליון שקל

בית ההשקעות רכש את המניות מיבואנית הרכב יוניברסל מוטורס, שנשארת עם אחזקה של 2.6% בחברת הביטוח הפניקס; בני גבאי, מנכ"ל משותף ביוניברסל, מכהן גם כיו"ר הפניקס

19.10.2021, 11:23 | אלמוג עזר

בית ההשקעות אלטשולר שחם רכש 2.5% ממניות חברת הביטוח הפניקס בשווי של 250 מיליון שקל. מוכרת המניות היא יבואנית כלי הרכב יוניברסל מוטורס ישראל (UMI), שמממשת כמחצית מאחזקותיה בחברה ותיוותר עם 2.6% ממניות הפניקס. 

קראו עוד בכלכליסט:

העסקה נערכה היום (ג') מחוץ לבורסה וכללה מכירה של 6.5 מיליון מניות במחיר של 37.6 שקל למניה - הנחה של 0.9% ביחס למחיר הנעילה של המניה אתמול. 

בני גבאי מכהן במקביל כמנכ"ל משותף ביוניברסל וכיו"ר דירקטוריון הפניקס. על כן המכירה אושרה בוועדת הביקורת ובדירקטוריון החברה, בלי שגבאי נטל חלק כלשהו בגיבושה ובהליך אישורה.

יוניברסל, שבשליטת דוד עיני וחיים דנו, מכרה את המניות תשעה חודשים בלבד לאחר שרכשה את רוב אחזקותיה בחברת הביטוח. בינואר 2021 רכשה יוניברסל 4.9% ממניות הפניקס ב-324 מיליון שקל. מתחילת השנה נסקו מניות הפניקס ב-63% והחברה הפכה לחברת הביטוח עם שווי השוק הגדול ביותר, שמתקרב ל-10 מיליארד שקל. כך שביוניברסל הרוויחו מהעסקה כ-150 מיליון שקל. 

אלטשולר שחם מתרחק בשנים האחרונות ממניות ישראליות, ורוב השקעותיו נעשות בחו"ל. ההשקעות העיקריות של אלטשולר שחם בישראל הן בענף הבנקאות במניות כמו לאומי, פועלים ודיסקונט; חברות נדל"ן כמו אלוני חץ וחברות צריכה כמו שופרסל ופוקס. בית ההשקעות חשוף לענף הביטוח בעיקר על ידי השקעה בחברת ליברה, שבה רכשו הבכירים באלטשולר שחם, יאיר לוינשטיין וגילעד אלטשולר, מניות בהיקף כולל של 9 מיליון שקל טרם הנפקתה.

הפניקס היא חברת הביטוח היחידה בישראל שנשלטת על ידי גוף זר. החברה נמכרה לקרנות ההשקעה סנטרברידג' וגלאטין בסוף  2019. מאז פעלה הפניקס להקטין את פעילותה בתחומים שאינם בעסקי הליבה של החברה, בין היתר באמצעות מכירת רשת הדיור המוגן עד 120 והנפקה של חברת האשראי החוץ בנקאי גמא.


בית הפניקס בתל אביב בית הפניקס בתל אביב בית הפניקס בתל אביבשיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות