אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעד החריג של המנכ"ל במאבק מול ועד העובדים: הכריז על שביתת מגן בפלאפון ובזק בינלאומי צילום: דוברות ההסתדרות

הצעד החריג של המנכ"ל במאבק מול ועד העובדים: הכריז על שביתת מגן בפלאפון ובזק בינלאומי

רן גוראון, מנכ"ל קבוצת אלפא, המאגדת את פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes, כתב לעובדים: "עד עתה הכלנו את העיצומים, כעת לא נותרה בידינו ברירה". ההחלטה מגיעה על רקע העיצומים המתמשכים של הוועד. עדיין לא ידוע מתי תבוצע ההשבתה בפועל. ועד העובדים בתגובה: "מנכ״ל מנותק ואטום גורר את החברות אל פי תהום"

19.10.2021, 12:44 | רועי ברגמן

רן גוראון, מנכ"ל קבוצת אלפא, המאגדת את פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes, יצא היום בצעד חריג במשק כשהכריז על שביתת מגן בחברות פלאפון ובזק בינלאומי. במכתב שנשלח לעובדים ציין גוראון כי הנהלת החברה נמצאת בהליך גישור מול ועד העובדים אחרי מו"מ ממושך בין הצדדים, בזמן שוועד עובדי החברה נוקט עיצומים נגד החברה ואף הכריז על עיצומים נוספים, בהם עיכוב ההשקה של האייפון החדש ברשת.

קראו עוד בכלכליסט:

גוראון מוסיף כי "עד עתה הכלנו את העיצומים המתקיימים בחברה, אף שפגעו בחברה ובלקוחות. המשכנו לפעול על מנת לקיים מו"מ ולהגיע להבנות מתוך הבנה כי כולנו נעבוד יחד ביום שאחרי. חזרנו והצענו להפסיק את הצעדים משני הצדדים אך הצעות אלה נדחו שוב ושוב. כעת לא נותרה בידינו ברירה. כיוון שעובדים רבים נותרים ללא יכולת ממשית לעבוד כתוצאה מהעיצומים, אנחנו נאלצים להודיע על השבתת מגן שמטרתה להגן על החברה. ההחלטה על ההשבתה בפועל, ככל שתינקט, מועדה והיקפה, תתקבל בהמשך", מוסיף גוראון.


רן גוראון, מנכ"ל פלאפון, yes ובזק בינלאומי , צילום: אוראל כהן רן גוראון, מנכ"ל פלאפון, yes ובזק בינלאומי | צילום: אוראל כהן רן גוראון, מנכ"ל פלאפון, yes ובזק בינלאומי , צילום: אוראל כהן

בשבוע שעבר מנעו עובדי פלאפון את התחלת המכירה של מכשירי אייפון 13 של חברת אפל, במקביל לתחילת המכירה בישראל. לקוחות פלאפון שהתעניינו ברכישת אייפון חדש קיבלו בימים האחרונים את ההודעה הבאה: "שלום רב, לא שכחנו אותך! מכירת האייפון 13 תחל בהקדם. לצערנו, חל עיכוב במכירת המכשירים ואנו נעדכן בהקדם על מועד המכירה הצפוי. גם הפעם פלאפון תציע הצעה משתלמת הכוללת 5 שנות אחריות על המכשיר החדש ומשלוח חינם עד הבית לרוכשים באתר, לצד שירות מצוין. אנו מתנצלים על אי-הנוחות". פלאפון לא ציינה בהודעה את סיבת העיכוב, שהיא כאמור עיצומי העובדים.

עיצומי העובדים ננקטים על רקע השינויים המבניים בקבוצת אלפא, שבראשם איחוד החטיבה הפרטית של בזק בינלאומי לחברת yes ופיצול חטיבת האינטגרציה של החברה לחברה נפרדת. המהלך נובע מהשינויים הרגולטוריים בשוק התקשורת, בראשם ביטול ההפרדה בין ספק ותשתית בשוק האינטרנט, מה שפוגע משמעותית בעסקיה של בזק בינלאומי. 

הצעד שנוקטת בו כעת הנהלת החברה נחשב לקיצוני במיוחד וכמעט שלא ננקט עד היום, למעט אירועים בודדים כמו בבנק דיסקונט ובחברת רותם אמפרט. במצב כזה החברה יכולה להשבית את הפעילות בחברה באופן יזום ועל ידי כך לנכות את עלות ימי ההשבתה משכר העובדים. ההשבתה נוגעת לא רק לעובדים שנוקטים בעיצומים, אלא לכלל העובדים, כצעד הגנתי. בבזק בינלאומי ובפלאפון לא מתכוונים לפגוע בשירות הלקוחות ובתפעול הרשת, וטרם החליטו מתי, אם בכלל, לקיים את השבתת המגן. 

בתגובה להחלטת ההנהלה, הודיעו עובדי פלאפון ובזק בינלאומי על השבתת מוקדי השירות והתמיכה הטכנית של החברה עד להודעה חדשה. יו״ר ועד עובדי אלפא ( פלאפון ובזק בינלאומי ) יחיאל שמן, אמר כי "הצעדים ההזויים בהם נוקט המנכ״ל כמו איום בהשבתת מגן הינם המשך ישירות לאטימות והניתוק שהוא מגלה בחודשים האחרונים.הוא ובעלי השליטה בקבוצה האחראים הבלעדיים למשבר בחברות".

מוועד העובדים נמסר בתגובה: "מנכ״ל מנותק ואטום שכלל אינו מגיע למשרדי החברה בחודשים האחרונים גורר את החברות אל פי תהום ובמקום להביא לפתרון המשבר רק מעמיק אותו עוד יותר. אנחנו נמשיך להגן על העובדים ולשמור על החברות שאנחנו אוהבים והן הבית השני שלנו על כל המשתמע מכך״.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות